Bildung

W sprawie transportu żywych zwierząt w warunkach niezgodnych z normami w zakresie dobrostanu zwierząt określonymi w przepisach UE 

Aida Dumbrauskaitė Klaipėdos m. savivaldybės Luizės seniūnaitijosseniūnaitė. Klevų g. 6-5, Tel. Nr.
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
44 Supporters 44 in Europäische Union
Collection finished
  1. Launched January 2020
  2. Collection finished
  3. Prepare submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament.

forwarding

Składający(-a) petycję odnosi się do reportażu telewizyjnego dokumentującego ciężkie warunki transportu młodych cieląt z Litwy do Izraela (zdjęcia dostępne są w portalu YouTube: https://www.delfi.lt/letena/gyvunu-teises/siaubingi-vildai-siauliu-veterinarai-pasmerkegyvunus-letai-mirciai.d?id=82013099)..) Składający petycję wzywa do ścigania wszystkich osób odpowiedzialnych za organizację tych transportów, w tym członków państwowych służb ds. żywności i służb weterynaryjnych, jako że naruszyły one prawo Unii w zakresie dobrostanu zwierząt w trakcie przewozu. Składający petycję odnosi się także do praktyk, w ramach których w supermarketach dostępne są żywe ryby przetrzymywane w rzekomo okrutnych warunkach (zdjęcia dostępne są w portalu YouTube: https://www.15min.lt/new/activities/english/givunu-girl-claim-commerce-centrum-continue-market-good-fishing-56-1111602)..) Składający petycję popiera ponadto intensywne badania nad rozwojem „alternatywnych artykułów żywnościowych” uprawianych w sposób organiczny na gruntach, z uniknięciem uboju zwierząt.

Thank you for your support, Aida Dumbrauskaitė Klaipėdos m. savivaldybės Luizės seniūnaitijosseniūnaitė. Klevų g. 6-5, Tel. Nr.

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now

openPetition international