Bildung

O preprave živých zvierat za podmienok, ktoré nie sú v súlade s normami týkajúcimi sa dobrých životných podmienok zvierat stanovenými v právnych predpisoch EÚ 

Aida Dumbrauskaitė Klaipėdos m. savivaldybės Luizės seniūnaitijosseniūnaitė. Klevų g. 6-5, Tel. Nr.
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
44 Supporters 44 in Europäische Union
Collection finished
  1. Launched January 2020
  2. Collection finished
  3. Prepare submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament.

forwarding

Predkladateľ petície sa odvoláva na reportáž vysielanú v televízii, ktorá dokumentuje tvrdé podmienky počas prepravy mladých teliat z Litvy do Izraela (videozáznam je k dispozícii na youtube: https://www.delfi.lt/letena/gyvunu-teises/siaubingi-vildai-siauliu-veterinarai-pasmerkegyvunus-letai-mirciai.d?id=82013099)..) Predkladateľ petície žiada, aby boli stíhané všetky osoby zapojené do týchto prepráv, ktoré porušujú právo EÚ v oblasti dobrých životných podmienok zvierat počas prepravy, vrátane štátnych potravinárskych a veterinárnych služieb. Predkladateľ petície spomína aj praktiky predaja živých rýb v supermarketoch, kde sú údajne držané za krutých podmienok (videozáznam je k dispozícii na youtube: https://www.15min.lt/new/activities/english/givunu-girl-claim-commerce-centrum-continue-market-good-fishing-56-1111602)..) Predkladateľ petície sa navyše zasadzuje za intenzívnejší výskum vývoja „alternatívnych potravín“, ktoré by sa ekologicky pestovali na pôde, a proti zabíjaniu zvierat.

Thank you for your support, Aida Dumbrauskaitė Klaipėdos m. savivaldybės Luizės seniūnaitijosseniūnaitė. Klevų g. 6-5, Tel. Nr.

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now

openPetition international