Bauvorhaben

W sprawie sprzeciwu wobec budowy zakładu odsalania wody w celu zapewnienia niezależnego zaopatrzenia w wodę na wyspie Elba 

Benedetto Rubetti
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
0 Supporters 0 in Europäische Union
0% from 500 for quorum
  1. Launched October 2019
  2. Collection yet 6 months
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Składający petycję sprzeciwia się planowanej budowie zakładu odsalania wody (początek robót zaplanowano na październik 2019 r.) w zatoce Mola i w Capoliveri Lido (Elba). Nie podając szczegółów dotyczących zmiany planowania, składający petycję wyraża zaniepokojenie w związku z tym, że linia brzegowa zostanie na pewno oszpecona, i ma wątpliwości co do korzyści płynących z tego planowanego zakładu. Wskazuje, że niedobór wody na wyspie wynika w dużej mierze z przestarzałych przewodów wodociągowych (z których ponad połowa jest nieszczelna) oraz że wodę można ponadto pozyskać z dużych podmorskich warstw wodonośnych i z licznych źródeł znajdujących się na wyspie, bez szkody dla środowiska, krajobrazu i zasobów naturalnych.

Thank you for your support, Benedetto Rubetti

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now