Gesundheit

W sprawie rzekomego braku konsultacji publicznych oraz w sprawie wpływu na środowisko w związku z budową nowego portu lotniczego przez polski rząd 

K. K.
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
34 Supporters 34 in Europäische Union
7% from 500 for quorum
  1. Launched June 2020
  2. Time remaining > 6 Wochen
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Składający petycję twierdzi, że polski rząd przyjął specjalną ustawę, która umożliwia organom publicznym budowę mogącego obsłużyć 100 mln pasażerów portu lotniczego w lokalizacji na południe od Warszawy bez konieczności przeprowadzania konsultacji publicznych ani oceny oddziaływania na środowisko. Składający petycję utrzymuje, że plan budowy portu lotniczego narusza konwencję z Aarhus, konwencję krajobrazową i dyrektywę dotyczącą hałasu. Twierdzi on, że władze utrzymują w tajemnicy przed lokalnymi społecznościami dokładną lokalizację i plany. Składający petycję utrzymuje, że rozbudowa istniejących portów lotniczych w Warszawie, Modlinie i Radomiu jest realną alternatywą dla nowego portu lotniczego.

Thank you for your support, K. K.

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now

openPetition international