Handelspolitik

W sprawie dyskryminacji, jaka zdaniem składającej petycję ma miejsce między studentami z UE a niderlandzkimi studentami w Niderlandach w odniesieniu do bezpłatnych przejazdów  

Anabel Rufer
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
329 Supporters 329 in Europäische Union
66% from 500 for quorum
  1. Launched 24/02/2020
  2. Collection yet 11 months
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Składająca petycję twierdzi, że istnieje różnica w traktowaniu przez władze niderlandzkie studentów z UE i niderlandzkich studentów, jeśli chodzi o bezpłatne przejazdy. Wskazuje ona, że niderlandzcy studenci mogą otrzymać bezpłatne karty uprawniające ich do przejazdów autobusami, tramwajami i pociągami dalekobieżnymi na terenie kraju, podczas gdy inni studenci z UE mogą otrzymać taką kartę po spełnieniu dodatkowego warunku, jakim jest wykazanie udokumentowanego czasu pracy. Składająca petycję twierdzi, że wymagany miesięczny czas pracy w wymiarze 56 godzin jest warunkiem trudnym do spełnienia dla studentów studiów dziennych. Zwraca się o równe traktowanie studentów z UE w tym względzie.

Thank you for your support, Anabel Rufer

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now