Handelspolitik

W sprawie dyskryminacji, jaka zdaniem składającej petycję ma miejsce między studentami z UE a niderlandzkimi studentami w Niderlandach w odniesieniu do bezpłatnych przejazdów  

Anabel Rufer
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
332 Supporters 332 in Europäische Union
66% from 500 for quorum
  1. Launched February 2020
  2. Time remaining 5 weeks
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Składająca petycję twierdzi, że istnieje różnica w traktowaniu przez władze niderlandzkie studentów z UE i niderlandzkich studentów, jeśli chodzi o bezpłatne przejazdy. Wskazuje ona, że niderlandzcy studenci mogą otrzymać bezpłatne karty uprawniające ich do przejazdów autobusami, tramwajami i pociągami dalekobieżnymi na terenie kraju, podczas gdy inni studenci z UE mogą otrzymać taką kartę po spełnieniu dodatkowego warunku, jakim jest wykazanie udokumentowanego czasu pracy. Składająca petycję twierdzi, że wymagany miesięczny czas pracy w wymiarze 56 godzin jest warunkiem trudnym do spełnienia dla studentów studiów dziennych. Zwraca się o równe traktowanie studentów z UE w tym względzie.

Thank you for your support, Anabel Rufer

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now

openPetition ist eine freie und gemeinnützige Plattform, auf der Bürger ein gemeinsames Anliegen öffentlich machen, sich organisieren und in den Dialog mit der Politik treten.

openPetition international