Umwelt

W imieniu grupy obywateli Bułgarii i Rumunii oraz organizacji pozarządowych, w sprawie obaw dotyczących bezpieczeństwa repozytorium odpadów promieniotwórczych w Bułgarii 

E. P.
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
6 Supporters 6 in Europäische Union
1% from 500 for quorum
  1. Launched February 2020
  2. Collection yet 8 months
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Składający petycję wyrażają obawy dotyczące bezpieczeństwa w związku z budową krajowego repozytorium odpadów promieniotwórczych o niskim poziomie radioaktywności i średnioaktywnych w Radianie w Bułgarii, bardzo blisko Dunaju i granicy z Rumunią. Twierdzą oni, że budowa spowoduje zanieczyszczenie wód podziemnych odpadami promieniotwórczymi, zaś okres połowicznego rozpadu części tych odpadów wynosi kilkaset tysięcy, a nawet kilkadziesiąt milionów lat. Składający petycję zwracają uwagę na kwestie prawne związane z oceną oddziaływania na środowisko i twierdzą, że ilość odpadów promieniotwórczych, która ma być składowana w Radianie, znacznie przekroczy szacunkowe dane dla obecnego przedsięwzięcia. Zarzucają oni naruszenie konwencji z Aarhus i Espoo oraz apelują o wstrzymanie finansowania tego przedsięwzięcia.

Thank you for your support, E. P.

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now