Umwelt

V mene skupiny bulharských a rumunských občanov a mimovládnych organizácií, o bezpečnostných obavách týkajúcich sa úložiska rádioaktívneho odpadu v Bulharsku 

E. P.
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
6 Supporters 6 in Europäische Union
1% from 500 for quorum
  1. Launched February 2020
  2. Collection yet 8 months
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Predkladatelia petície vyjadrujú obavy o bezpečnosť, pokiaľ ide o výstavbu národného úložiska rádioaktívneho odpadu s nízkou a strednou úrovňou rádioaktivity v bulharskej Radiane v blízkosti Dunaja a hraníc s Rumunskom. Tvrdia, že výstavba bude kontaminovať podzemné vody rádioaktívnymi odpadmi, z ktorých niektoré majú polčas rozpadu niekoľko stotisíc a dokonca niekoľko desiatok miliónov rokov. Predkladatelia petície upozorňujú na právne otázky súvisiace s posúdením vplyvu na životné prostredie a tvrdia, že množstvo rádioaktívneho odpadu, ktorý sa má uložiť v Radiane, bude výrazne presahovať odhady tohto projektu. Tvrdia, že došlo k porušeniu Aarhuského dohovoru a Dohovoru z Espoo, a požadujú zastavenie financovania projektu.

Thank you for your support, E. P.

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now