Verwaltung

Dėl finansinių kibernetinių išpuolių prieš vartotojus Europos Sąjungoje prevencijos, baudžiamojo persekiojimo už juos ir su tuo susijusios restitucijos

EFRI (European Funds Recovery Initiative)
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
0 Supporters 0 in Europäische Union
0% from 500 for quorum
  1. Launched August 2020
  2. Time remaining > 3 Wochen
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Peticijos pateikėjas skundžiasi, kad nors Europos Sąjunga išsikėlė tikslą išlaikyti ir plėtoti laisvės, saugumo ir teisingumo erdvę, taip pat užtikrinti aukšto lygio vartotojų apsaugą, šios iniciatyvos iki šiol nedavė jokių rezultatų kibernetinių nusikaltimų prevencijos srityje. Kova su didėjančia kibernetinių nusikaltimų grėsme ir visų pirma saugios finansinės aplinkos vartotojams užtikrinimas turi išlikti prioritetu. Peticijos pateikėjas nurodo, kad Europos vartotojams kyla pavojus prarasti santaupas dėl itin gerai organizuotų internetinių investicijų apgavysčių ir kitų rūšių sukčiavimo, susijusio su pinigų plovimu ir teroristine veikla, kuriuos vykdo organizuoti tarpvalstybiniai nusikaltėlių tinklai. Pasak peticijos pateikėjo, šios organizacijos, įmonės ir asmenys veikia nevaržomi baimės ir baudžiamojo persekiojimo grėsmės. Dėl kibernetinių nusikaltimų patiriami finansiniai nuostoliai ir bylų skaičius sparčiai didėja. Todėl peticijos pateikėjas prašo Europos Parlamento inicijuoti prevencinius veiksmus ir visuomenės informuotumo bei švietimo kampanijas Europos lygmeniu siekiant atkreipti dėmesį į tokios rūšies nusikaltimus. Jis taip pat prašo skatinti nacionalinių valdžios institucijų bendradarbiavimą ir koordinavimą visoje Europos Sąjungoje, todėl jis ragina Europos Sąjungoje įsteigti nepriklausomą ir decentralizuotą instituciją, turinčią įgaliojimus tirti tokius kibernetinius nusikaltimus prieš Europos vartotojus ir patraukti už juos baudžiamojon atsakomybėn. Peticijos pateikėjas mano, kad baudžiamoji teisė turėtų būti pakeista ir modernizuota Europos lygmeniu kalbant apie įmonių baudžiamąją atsakomybę. Peticijos pateikėjas taip pat ragina skubiai priimti Direktyvą dėl atstovaujamųjų ieškinių siekiant apsaugoti kolektyvinius vartotojų interesus, kad taip vartotojams būtų sudarytos sąlygos suvienyti jėgas prieš tokias neteisėtas praktikas ir pareikšti kolektyvinius ieškinius, siekiant žalos atlyginimo.

Thank you for your support, EFRI (European Funds Recovery Initiative)

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now

openPetition international