Rechtstaatlichkeit

W sprawie rzekomo niewłaściwego umieszczenia jego dzieci w rodzinie zastępczej bez zgody rodziców przez władze Zjednoczonego Królestwa 

E. P.
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
0 Supporters 0 in Europäische Union
0% from 1.000.000 for quorum
  1. Launched September 2019
  2. Collection yet 5 months
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Składający petycję i jego żona są obywatelami Indii zamieszkującymi w Zjednoczonym Królestwie. Składający petycję twierdzi, że jego dwoje małoletnich dzieci zostało w 2015 r. niesłusznie odebranych rodzicom przez służby socjalne (władze lokalne). Składający petycję i jego żona utrzymują, że od tego czasu nie pozwolono im zobaczyć się z dziećmi ani porozmawiać z nimi przez telefon. W międzyczasie żona składającego petycję, która spodziewała się trzeciego dziecka, opuściła Zjednoczone Królestwo w obawie, że władze odbiorą jej również to dziecko, jeżeli urodzi się ono w tym kraju. W lutym 2016 r. sąd rodzinny zezwolił władzom lokalnym na umieszczenie dzieci składającego petycję w rodzinie preadopcyjnej. Odwołanie składającego petycję przeciwko decyzji sądu rodzinnego zostało oddalone, podobnie jak jego próba wniesienia sprawy do Sądu Najwyższego Zjednoczonego Królestwa. Składający petycję złożył wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na podstawie art. 8 i 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, lecz został on uznany za niedopuszczalny z uwagi na zbyt późne złożenie skargi.Składający petycję zwraca się do Parlamentu o interwencję i udzielenie jego dzieciom pomocy w powrocie do kraju pochodzenia i ich rodziny.

Thank you for your support, E. P.

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now