Ktorá zastupuje Úniu európskych výrobcov ekologickej energie (UEGEP), o údajnom narušení pravidiel hospodárskej súťaže na bulharskom trhu s energiou 

petitioner
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
34 34 in European Union
Collection finished
  1. Launched 2019
  2. Collection finished
  3. Prepare submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament.

forwarding

Predkladateľka petície uvádza, že existujú tri bulharské spoločnosti distribuujúce energiu, ktorým je povolené, aby pôsobili v dominantnom postavení. Tvrdí, že spoločnosti nakupujú energiu od 273 výrobcov energie z obnoviteľných zdrojov v rámci programu rozvoja vidieka za nižšiu cenu, ako je cena, ktorú by museli zaplatiť v rámci svojich zmluvných záväzkov. Predkladateľka petície tiež uvádza, že tie isté spoločnosti distribuujúce energiu nakupujú energiu od spoločností, ktoré využívali vnútroštátne financovanie a financovanie z prostriedkov EÚ, za vyššiu cenu, ako je cena stanovená zákonom. Tvrdí, že uvedené praktiky predstavujú porušenie bulharského zákona o ochrane hospodárskej súťaže, ako aj článku 106 ods. 1 a článku 102 ZFEÚ.

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now