Arbeit

Jménem odborového sdružení„Asociación Sindical Independiente de Justicia“, ve věci diskriminačního zacházení s veřejnými zaměstnanci na dobu určitou ze strany státních orgánů ve Španělsku, čímž se porušuje směrnice 1999/70/ES  

ACCION SINDICAL INDEPENDIENTE DE JUSTICIA
Petition is directed to
Petitionsausschuss des Europäischen Parlaments
870 Supporters 870 in Europäische Union
100% from 500 for quorum
  1. Launched May 2020
  2. Time remaining 15 days
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Dies ist eine Online-Petition of the European Parliament. If you click "sign", you will get forwarded to get registered with the website of of the European Parliament:

Sign

Předkladatel si stěžuje na to, že veřejné orgány ve Španělsku porušují směrnici Rady 1999/70/ES ze dne 28. června 1999 o rámcové dohodě o pracovních poměrech na dobu určitou uzavřené mezi organizacemi UNICE, CEEP a ETUC a usnesení Evropského parlamentu ze dne 31. května 2018 o zneužívání pracovních smluv na dobu určitou, a tím závažně zhoršují pracovní podmínky soudních úředníků. Předkladatel petice poukazuje na to, že španělské orgány uvedený právní akt opakovaně a stále porušují. Předkladatel vyzývá k tomu, aby byla směrnice 1999/70/ES správně provedena ve vnitrostátním právu, pokud jde o účinný a odstrašující mechanismus sankcionující zneužívání smluv na dobu určitou pro veřejné zaměstnance soudní správy „Administración de Justicia“ [soudní moc] na dobu určitou, přičemž změna těchto pracovních smluv na dobu určitou na stálé smlouvy je jedinou možností, jež je v souladu se směrnicí 1999/70/ES. Rovněž vyzývá k tomu, aby byl zrušen proces výběru do všeobecných a správních oddělení soudní správy ‘Administración de Justicia’, dokud nebudou řádně provedena ustanovení výše uvedené směrnice týkající se sankcí za zneužívání smluv na dobu určitou.

Thank you for your support, ACCION SINDICAL INDEPENDIENTE DE JUSTICIA

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now

openPetition international