Success
Foreign affairs

Z powodu agresji na Ukrainę: natychmiastowe wykluczenie Rosji ze SWIFT.

Petition is directed to
Rząd Federalny
350,209 supporters

The petition is accepted.

350,209 supporters

The petition is accepted.

  1. Launched 2022
  2. Collection finished
  3. Submitted
  4. Dialogue
  5. Success

The petition was successful!

Dziś rano Rosja rozpoczęła otwartą wojnę agresji na Ukrainę pod sfabrykowanymi pretekstami. Musi to mieć natychmiastowe, dalekosiężne konsekwencje. Jednym z najskuteczniejszych środków byłoby wykluczenie Rosji z międzynarodowego systemu płatności SWIFT.

Według konsekwentnych doniesień medialnych rząd niemiecki (wraz z Włochami, Cyprem i Węgrami) blokuje wykluczenie Rosji ze względu na własne interesy gospodarcze. Ten kurs musi zostać natychmiast zrewidowany. Aby powstrzymać rosyjską agresję, liczy się każdy dzień, każda godzina. Wzywamy rząd niemiecki do natychmiastowej zmiany kursu i działania na rzecz natychmiastowego wykluczenia Rosji.

Krótkowzroczne uwzględnienie własnych interesów ekonomicznych nie może tu odgrywać żadnej roli. Szkody, jakie zostałyby wyrządzone, gdyby nie wykorzystano możliwości powstrzymania Putina, byłyby nieskończenie większe.

Petycja zainicjowana przez Gunthera Schenka, twitter.com/gu_sch

Reason

Dzisiejszy atak Rosji na Ukrainę to największe zagrożenie dla porządku pokojowego w Europie od zakończenia II wojny światowej i największa katastrofa geopolityczna od II wojny światowej. Chcemy nie dopuścić do eskalacji wojny, ale to nie wymaga odwrócenia wzroku czy ustępstw, a raczej ogromnej presji politycznej i ekonomicznej.

Thank you for your support, Daniel Labudda DL7 Media from Rumia
Question to the initiator

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off slip with QR code

download (PDF)

STOP Putin!

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now