Success
Foreign affairs

Ukrayna'ya karşı bir saldırganlık savaşı: Rusya'yı SWIFT'en hariç tutmak

Petition is directed to
Federal hükümet
350,207 supporters

The petition is accepted.

350,207 supporters

The petition is accepted.

  1. Launched 2022
  2. Collection finished
  3. Submitted
  4. Dialogue
  5. Success

The petition was successful!

Rusya, bu sabah uydurma bahanelerle Ukrayna'ya karşı açık bir saldırganlık savaşı başlattı. Bunun acil sonuçlar olmalıdır. Etkili yollardan olan biri, Rusya'yı SWIFT uluslar arası ödeme sistemden çıkarmaktır. Çıkan haberlere göre, Alman hükümeti (İtalya, Kıbrıs ve Macaristan ile birlikte) kendi ekonomik çıkarları için Rusya'nın dışlanmasını engelliyor. Bunu hemen düzelmelidir. Rusya saldırganlığı kontrol altına almak için, her gün, her saat, her dakika önemlidir.Alman hükümetini rotasını derhal değiştirmeye ve Rusya'nın dışlanması için çağırıyoruz. Kişinin kendi ekonomik çıkarlarına ilişkin görüşlü düşüncesi burada bir rol oynamamalıdır. Putin'i kontrol altına alma fırsatı şimdi kaçırılırsa, verilecek zarar çok daha büyük olurdu.

Reason

Bugün Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı, İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden bu yana Avrupa'daki barış düzenine yönelik en büyük tehdit ve İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük jeopolitik felakettir. Savaşın tırmanmasını engellemek istiyoruz, ancak bunun için başka yöne bakmayı veya yatıştırmayı değil, daha çok büyük siyasi ve ekonomik baskıyı gerektiriyor.

Thank you for your support, Zhanna Shevchenko from Alanya
Question to the initiator

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off slip with QR code

download (PDF)

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now