Success
Foreign affairs

Kvůli útočné válce proti Ukrajině: okamžitě vylučte Rusko ze SWIFTu.

Petition is directed to
Bundesregierung
350,208 supporters

The petition is accepted.

350,208 supporters

The petition is accepted.

  1. Launched 2022
  2. Collection finished
  3. Submitted
  4. Dialogue
  5. Success

The petition was successful!

Rusko dnes ráno zahájilo otevřenou útočnou válku proti Ukrajině pod smyšlenými záminkami. To musí mít okamžité, dalekosáhlé důsledky. Jedním z nejúčinnějších prostředků by bylo vyloučení Ruska z mezinárodního platebního systému SWIFT.
Podle konzistentních zpráv médií německá vláda (spolu s Itálií, Kyprem a Maďarskem) blokuje vyloučení Ruska z ohledu na své vlastní ekonomické zájmy. Tento kurz musí být okamžitě revidován. Pro zastavení ruské útočné války se počítá každý den a každá hodina. Vyzýváme německou vládu, aby okamžitě změnila kurz a usilovala o okamžité vyloučení Ruska ze systému SWIFT.
Krátkozraké zohledňování vlastních ekonomických zájmů zde nesmí hrát roli. Škoda, která by byla způsobena, kdyby byla nyní promarněna příležitost zadržet Putina, by byla nekonečně větší.
Petici inicioval Gunther Schenk, twitter.com/gu_sch

Reason

Dnešní ruský útok na Ukrajinu je největší hrozbou pro mírový řád v Evropě od konce druhé světové války a největší geopolitickou katastrofou od druhé světové války. Chceme zabránit eskalaci války, ale k tomu není třeba se dívat stranu nebo uklidňovat, ale spíše masivní politický a ekonomický tlak.

Thank you for your support, Matej Cermak from Prague
Question to the initiator

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off stub with QR code

download (PDF)

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now