Health

Zabraňte plánovanému Corona očkovácímu pasu v Evropské Unii!

Petitioner not public
Petition is directed to
Evropská unie
283,073
Petitioner did not submit the petition.
 1. Launched 2021
 2. Collection finished
 3. Submitted
 4. Dialogue
 5. Failed

Musíme zabránit plánům evropského očkovacího průkazu, který se v současné době plánuje kvůli koronové pandemii.

Reason

Není jisté, jak dobře a jak dlouho imunita bude fungovat. Existují také etické problémy a problémy s ochranou údajů. WHO dokonce nyní oznámila, že odmítá takové očkovací průkazy.

Právo na fyzickou integritu a rovné zacházení s očkovanými a neočkovanými lidmi, které jsou v chartě EU rovněž uvedeny jako základní práva, mají nejvyšší etickou hodnotu. Ty jsou ohroženy plánovaným „očkovacím pasem“, protože znovuzískání jednotlivých základních práv by mělo být vázáno alespoň na dobu neurčitou  s COVID očkováním. To manipuluje svobodným rozhodnutím o očkování a také vytváří určitý druh diskriminace. Vzhledem k tomu, že osvědčení o očkování má být digitalizováno, existuje vždy možnost, že by mohlo dojít ke krádeži osobních a lékařských údajů. Kromě toho se o stavu očkování informují nejen poskytovatelé služeb, jako jsou cestovní společnosti, ale také nepřímo, např. zaměstnavatelé, pokud zaměstnanci nemohou cestovat letecky. 

Prameny:

https://www.tagesschau.de/ausland/corona-impfpaesse-who-101.html

https://www.europarl.europa.eu/charter/pdf/text_de.pdf

Thank you for your support

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now