Civil rights

Допоможіть відновити права депортованих до РФ громадян України!

Petition is directed to
Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, Агентство ООН у справах біженців, Офіс УВКБ ООН у Швейцарії та Ліхтенштейні, Комісар Ради Європи з прав людини, Організація «Міжнародний захист дітей»
1,008 supporters

Petitioner did not submit the petition.

1,008 supporters

Petitioner did not submit the petition.

  1. Launched 2022
  2. Collection finished
  3. Submitted
  4. Dialogue
  5. Failed

Зараз на території Російської Федерації перебувають тисячі громадян України, переміщені туди із зони бойових дій.
Багато хто з цих людей не має на руках посвідчень особи, через те, що вони залишали батьківщину поспіхом, або тому що їхнє житло зруйноване чи згоріло; тому, що документи відібрали під час фільтрації, або документи були втрачені у переїздах.
Ці громадяни України не можуть покинути межі РФ, оскільки прикордонні служби РФ часто не приймають міграційні картки як документ, що посвідчує особу.
Міграційна карта не несе унікальної інформації про людину – ні фотографії, ні біометрії.
Серед переміщених на територію РФ громадян України є люди з медичними проблемами, люди, які потребують працевлаштування, є маленькі й навіть новонароджені діти, які так само потребують повноцінного посвідчення особи та захисту своїх прав. Зараз вони перебувають у вкрай залежному та вразливому становищі.
Також громадяни України, чиї цивільні права та права особи були порушені на території РФ, не можуть отримати допомогу органів правопорядку та протекції міжнародних правозахисних організацій.
У 2008 році, після розриву дипломатичних відносин між Російською Федерацією та Грузією, нейтральна Швейцарія взяла на себе функції консульської підтримки громадян Грузії. І це допомогло громадянам Грузії безперешкодно залишити територію РФ, а також отримувати правову та соціальну допомогу.
Ми вимагаємо надання громадянам України на території РФ консульської підтримки однієї з країн ЄС.
Це дозволить громадянам України вільно перетинати кордони та виїжджати за межі РФ, отримувати допомогу міжнародних правозахисних організацій, забезпечить їм видимість та дотримання Прав Людини.

Reason

За даними Human Rights Watch https://www.hrw.org/news/2022/04/26/urgently-help-ukraine-civilians-flee-mariupol "є достатньо доказів того, що тисячі українців було вивезено до Росії примусово".
Розслідування видання https://inews.co.uk/news/putin-mariupol-survivors-remote-corners-russia-investigation-network-camps-1615516 проведене на основі аналізу повідомлень російських місцевих новин, виявило 66 таборів у мережі колишніх радянських санаторіїв та інших місць у регіонах, включаючи Сибір, Кавказ, Полярний круг і Далекий Схід.
Ще 13.04.2022 Президент України Володимир Зеленський під час звернення до парламенту Естонії заявив, що російські окупаційні війська вже вивезли з України понад 500 тис. українських громадян.
https://www.unian.ua/war/okupanti-vzhe-vivezli-z-ukrajini-ponad-500-tis-lyudey-novini-vtorgnennya-rosiji-v-ukrajinu-11784867.html. Але з того часу кількість депортованих щоденно зростає!
22.04.2022 р. Людмила Денісова - Уповноважена Верховної Ради України з прав людини, заявила, "що у Росію вивезено 878 тисяч жителів, з них 164 тисячі дітей" - на основі даних, оприлюднених РФ.
https://www.currenttime.tv/a/denisova/31816162.html?fbclid=IwAR3m2GJb-EOr5wdniz3aTjD4eeNDOGYtQIAxPDTRMegwLvFoKdIiXVg2GpY
Також вона неодноразово виступала із заявами про те, що «країна-окупант рф грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території» https://ombudsman.gov.ua/news_details/upovnovazhenij-okupanti-primusovo-deportuvali-meshkanciv-mariupolya-na-dalekij-shid , а 23.04.2022 зазначила, що " російські окупанти піддають громадян України виснажливим і принизливим процедурам під час примусової депортації", частину «евакуйованих» українців доправляють до депресивних північних регіонів рф": https://ombudsman.gov.ua/news_details/upovnovazhenij-rashisti-piddayut-gromadyan-ukrayini-visnazhlivim-i-prinizlivim-proceduram-pid-chas-primusovoyi-deportaciyi
Дар’я Герасимчук, радниця - уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, на брифінгу 02.05.22 повідомила, що "Росія незаконно депортувала або перевезла на окуповані території 181 тисячу українських дітей" https://www.unian.ua/society/deportaciya-ukrajinciv-ponad-180-tisyach-ditey-primusovo-vivezli-do-rf-ta-ordlo-novini-ukrajini-11809794.html
Ми закликаємо допомогти відновити та захистити правосуб'єктність депортованих на територію РФ громадян України. Зокрема забезпечити їм законне право на переміщення між державами. Це допоможе постраждалим від війни залишити територію країни-агресора та повернутися з часом до України!

Thank you for your support, Міжнародна ініціативна онлайн фемгрупа from Україна-PФ-Deutschland-Polska-France-Canada
Question to the initiator

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off slip with QR code

download (PDF)

News

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now