Agriculture

Petycja o regulacje populacji wilków

Petitioner not public
Petition is directed to
Komisja UE
37,415 supporters

Petitioner did not submit the petition.

37,415 supporters

Petitioner did not submit the petition.

 1. Launched 2018
 2. Collection finished
 3. Submitted
 4. Dialogue
 5. Failed

W związku z tym apelujemy o:

zliberalizowanie statusu prawnego wilka i jego ścisłej ochrony w Europie,

umożliwienie regulowanego odstrzału wilków w Południowym Tyrolu.

Reason

Gospodarka rolna na terenach górskich oraz uprawa hal pasterskich odgrywają w Południowym Tyrolu bardzo ważną role.Powyższe działania mają pozytywny wpływ na zachowanie równowagi ekologicznej, różnorodność gatunków flory i fauny, ochronę środowiska co jest istotne dla tak atrakcyjnego turystycznie regionu.

Szybki i niekontrolowany wzrost populacji wilków we Włoszech i Szwajcarii w ostatnich latach ma negatywny wpływ na wspomniane elementy gospodarcze w Południowym Tyrolu.Dochodzi tu coraz częściej do konfliktów pomiędzy wilkiem, zwierzętami hodowlanymi i człowiekiem. Wilki tracą swą czujność i lęk przed człowiekiem. Podchodzą coraz bliżej pasterskich hal, zwierząt i ludzi zagrażając ich zdrowiu i życiu.Ze względu na rozległe obszary hal pasterskich i gruntów rolnych trudno jest je chronić przed wilkami. W konsekwencji często pozostają one nieuprawiane lub narażone są na ataki wilczych watah.

Obecny status prawny wilka otacza go szczególną ochroną. Zgodnie z nim wilki objęte są ochroną ścisłą. Zabronione jest ich zabijanie, okaleczanie,chwytanie i przetrzymywanie.Te ścisłe zakazy przyczyniają się do nielegalnych odstrzałów. Kolejnym problemem jest pojawianie się hybryd czyli krzyżówek wilków z psami.

Rozważywszy powyższe obecny status ścisłej ochrony wilków szkodzi im samym i środowisku w jakim żyją.

Thank you for your support

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off slip with QR code

download (PDF)

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now