Economy

Reforma dyrektywy UE w sprawie zorganizowanych podróży

Petitioner not public
Petition is directed to
EU Komission
6,526 supporters
Petitioner did not submit the petition.
6,526 supporters
Petitioner did not submit the petition.
 1. Launched 2020
 2. Collection finished
 3. Submitted
 4. Dialogue
 5. Failed

Ze względu na Covid 19 i związane z nim ograniczenia w podróżowaniu, egzystencja branży turystycznej jest zagrożona całym świecie. Jest to wzmocnione przez dyrektywę UE w sprawie zorganizowanych wycieczek turystycznych 2015/2302 (2011/83 / UE)

Domagamy się, aby w przypadku odwołania z powodu siły wyższej klient zapłacił część opłaty za anulowanie.

Reason

Ze względu na Covid 19 i związane z nim ograniczenia w podróżowaniu, egzystencja branży turystycznej jest zagrożona całym świecie. Jest to wzmocnione przez dyrektywę UE w sprawie zorganizowanych wycieczek turystycznych 2011/83 / UE. Zgodnie z tą polityką organizatorzy wycieczek muszą zwrócić całą cenę podróży w ciągu 14 dni, jeśli podróż nie może się odbyć z powodu nieuniknionych wyjątkowych okoliczności.

Przed rozpoczęciem podróży organizator wykonał już prace takie jak: doradztwo, przygotowanie ofert, rezerwację usług turystycznych (przeloty, hotele, wycieczki, transfery). Ponadto, w szczególności małe i średnie organizatory wycieczek specjalnych dokonują przedpłat na rzecz swoich klientów w postaci przedpłat za loty, hotele itp. W przypadku odwołania z powodu pandemii, organizator nie może obciążyć swoich klientów za wykonaną usługę lub dokonane przedpłaty.

Od 18 marca podróże, które zostały już zarezerwowane, są cofane. Znowu organizatorzy wycieczek pracują nad anulowaniem usług, za które nie otrzymują zapłaty. Nie otrzymują zwrotów pieniędzy od linii lotniczych a jeśli je dostają to z opóźnieniem . Usługi zapłacone za granicą zwykle nie podlegają zwrotowi, w zamian za to organizatorzy otrzymują vouchery. Wielu organizatorów wycieczek zostało już zmuszonych do zamknięcia działalności ze względu na wytyczne dotyczące zorganizowanych podróży.

Dla konsumenta powoduje to zanikanie różnorodności ofert organizatorów wycieczek w UE. Mali i średni touroperatorzy, którzy zestawiają indywidualne wycieczki, nie przetrwają. Korporacje są wspierane przez państwo i będą dyktować rynek i ceny w przyszłości.

Domagamy się, aby w przypadku odwołania z powodu siły wyższej klient zapłacił część opłaty za anulowanie.

Prawnie możliwe ramy tej zmiany zostały przedstawione przez prof. Führich w liście otwartym do minister sprawiedliwości pani Lambrecht.

https://reiserechtfuehrich.com/2020/08/19/offener-brief-an-justizministerin-experte-fordert-neue-storno-regelung-bei-pandemien/

Jeżeli Ty również chciałbyś zachować różnorodność ofert w europejskim przemyśle turystycznym i uważasz, że praca powinna być uczciwie opłacana, prosimy o zagłosowanie w sprawie zmiany europejskiego prawa dotyczącego imprez turystycznych.

Thank you for your support

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

Not yet a PRO argument.

biuro podróży w którym wykupiłam wycieczkę zwleka ze zwrotem pieniędzy już 6 miesięcy. Nie przestrzega dyrektywy unijnej. Po co więc dawać im kolejne przywileje?! Oni i tak nie przestrzegają prawa! Już próbowali wyłudzić ode mnie część pieniędzy wprowadzając mnie w błąd. W Polsce prawo działa wstecz. Jeżeli odstępujesz od umowy dziś to okazuje się że formalnie odstąpienie od umowy będzie za pół roku. A jak minie pół roku to też ci nie oddadzą pieniędzy i znów będą mieli prawo przetrzymywać je kolejne miesiące. Nie wolno zmieniać dyrektywy bo biura podróży działają przeciwko swoim klientom!

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now