Economy

EL Paketireiside direktiivi muudatus

Petitioner not public
Petition is directed to
EU Komission
6,526 supporters

Petitioner did not submit the petition.

6,526 supporters

Petitioner did not submit the petition.

 1. Launched 2020
 2. Collection finished
 3. Submitted
 4. Dialogue
 5. Failed

Covid10 ja sellega seotud reisipiirangute tõttu on turismitööstus terves maailmas olukorras, kus nende eksistents on suuresti ohus. Seda olukorda survestab EL paketireiside direktiiv 2015/2302 (2011/83/EL.)

Nõuame, et vääramatu jõu tühistamise korral peaks eraklient maksma osa annulleerimistasust.

Reason

Covid10 ja sellega seotud reisipiirangute tõttu on turismitööstus terves maailmas olukorras, kus nende eksistents on suuresti ohus. Seda olukorda survestab EL paketireiside direktiiv 2015/2302 (2011/83/EL). Antud eeskirjade kohaselt peavad reisikorraldajad kogu reisi hinna tagasi maksma 14 päeva jooksul, kui reisi ei toimu vältimatute asjaolude tõttu.

Reisikorraldaja on juba enne reisi algust teinud palju tööd: nõustanud klienti, koostanud pakkumise, broneerinud reisiteenused (lennud, hotellid, ekskursioonid, transfeerid). Lisaks teevad eelkõige väiksema ja keskmise suurusega reisikorraldajad osade teenuste eest ettemakseid, nt lendude ja hotellide eest.

Reisikorraldaja ei tohi pandeemiaga seotud tühistamise korral oma klientidele teenuse ega tehtud ettemaksete eest arveid esitada.

Alates 18. märtsist tagastatakse ettemakseid juba eelnevalt broneeritud reiside eest. Jällegi teevad reisikorraldajad palju tööd teenuste tühistamiseks, mille eest neile tasu ei maksta. Nad ei saa lennufirmalt ettemaksusid tagasi või viivitatakse nende tagasimaksetega. Sihtkohtades teenuste pakkujatele tehtud tellimusi ei ole võimalik tasuta annulleerida, reisikorraldajatele pakutakse selle asemel vouchereid. Paljud spetsialiseerunud reisikorraldajad on pakettreiside reeglite tõttu sunnitud juba oma ärist loobuma.

Tarbija jaoks tähendab see seda, et kaob turult EL reisikorraldajate pakkumiste mitmekesisus. Väikesed ja keskmise suurusega reisikorraldajad, kes paketeerivad kokku taylor-made karakteriga reise, ei suuda ellu jääda. Suuri ettevõtteid ja kontserne toetab riik, kes edaspidi dikteerivad tervet turgu ja hinnapoliitikat.

Nõuame, et vääramatu jõu tühistamise korral peaks eraklient maksma osa annulleerimistasust. Selle muudatuse õiguslikku raamistikku stsenaariumit pakub prof. Dr. Führich oma avatud kirjas justiitsminister pr. Lambrechtile.

https://reiserechtfuehrich.com/2020/08/19/offener-brief-an-justizministerin-experte-fordert-neue-storno-regelung-bei-pandemien/

Kui ka teie sooviksite säilitada Euroopa turismitööstuse pakkumiste mitmekesisuse ja olete arvamusel, et töö peaks olema tasustatud õiglaselt, palume teil hääletada Euroopa pakettreiside seaduse muudatuse poolt.

Thank you for your support

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off slip with QR code

download (PDF)

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now