Region: Polska
Animal rights

stop kauteryzacji i okrucieństwu wobec zwierząt hodowlanych

Petitioner not public
Petition is directed to
Minister Gospodarki
31 Supporters
Petitioner did not submit the petition.
 1. Launched 2016
 2. Collection finished
 3. Submitted
 4. Dialogue
 5. Failed

Bardzo wiele zwierząt hodowlanych mieszka w skandalicznych warunkach, w brudzie, ciasnych boksach, gdzie nie mogą się obrócić, a łańcuchy wrzynają im się w ciało. Młode byczki poddawane są straszliwemu cierpieniu jakim jest wypalenie rogów - kauteryzacja. Kauteryzacja powinna być prawnie zabroniona. Przyżeganie rogów lutownicą czy też rozpalonym żelazem to niewyobrażalna głupota ludzka i okrucieństwo wobec naszych braci mniejszych. Zwierzę czuje i cierpi tak samo jak i człowiek. Przeraża nas wojna i przerażają nas obozy koncentracyjne a jednak my dla zwierząt jesteśmy tak samo okrutni jak ludobójcy. Zabroniona powinna być też kastracja bydła bez znieczulenia i obcinanie dziobów pisklakom.Powinny być też przeprowadzane kontrole gospodarstw wiejskich i sposobu ich właścicieli obchodzenia się ze zwierzętami, a od tych którzy rażąco krzywdzą zwierzęta powinni być pobierane wysokie kary wraz z ograniczeniem wolności.

Reason

Życie każdego stworzenia jest bezcenne. Powinniśmy pomóc tym, których życie od samego początku to niewola, strach,okaleczanie, ciasnota boksu a na końcu śmierć w rzezni.

Thank you for your support

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

 • Zmiany w petycji

  on 10 Feb 2016

Not yet a PRO argument.

Przycinanie dziobów u kur ,które utrzymywane są w warunkach braku możliwości stępiania dziobów jest postępowaniem słusznym. Brak przycinania powoduje przerost dzioba i w konsekwencji poważne ograniczenie spożycia paszy i wody . Występuje to np w karmieniu kur w karmidłach gładkich i jednoczesnym braku twardej chropowatej powierzchni bytowania ptaków.

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now

openPetition international