Health

نامه سرگشاده به سازمان بهداشت جهانی در مورد شرایط بحرانی کنونی در ایران به دلیل همه گیری ویروس کرونا

Petitioner not public
Petition is directed to
سازمان بهداشت جهانی
81 supporters

Petitioner did not submit the petition.

81 supporters

Petitioner did not submit the petition.

 1. Launched 2020
 2. Collection finished
 3. Submitted
 4. Dialogue
 5. Failed

همه گیری جهانی ویروس کرونا در حال حاضر به مرحله ای نفس گیر رسیده است. و با اختلاف زیادی در کشور ایران بیش از هر کشور دیگری چالش برانگیز شده است. آمار رسمی داخلی اعلام شده در تاریخ دوازده آوریل نشان می دهد ۷۱،۷۸۷ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده و نیز ۴،۴۷۴ نفر به همین دلیل جان خود را از دست داده اند. هرچند آمار و ارقام اعلام شده به علت عدم شفافیت و عدم پوش خبری مناسب بیشتر از این اعداد تخمین زده می شود.

Reason

عدم توانایی و مدیریت در ساماندهی و اطلاع رسانی درست از طرف مسئولین ذیربط موجب توسعه غیر قابل کنترل این ویروس (Covid 19) در سراسر ایران گشته است. بجای آموزش راه های پیشگیری و تهیه امکانات لازمه، متاسفانه از سوی مدیران و مسئولین راه کتمان ابعاد گسترده این بحران از مردم ایران و جهان برگزیده شده است و موضوع را با مطرح کردن تئوری توطئه گسترش می دهند و پیامدهای جهانی "پاندمی" را نادیده می گیرند. گفتنی است قبل از شروع این بحران هم، سیستم بهداشتی و درمانی ایران به علت سیاست گذاری های غلط در شرایط نامطلوبی قرار داشت. به همین جهت در بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی در حال حاضر شرایط و امکانات کافی برای پذیرش بیماران و مداوای آنها وجود ندارد و اغلب هم به دلیل کمبود ابتدایی ترین تجهیزات و لوازم پزشکی است. کادردرمانی هم اکنون در صف اول این مبارزه با کمترین امکانات جهت نجات بیماران و کمک به آنها ایستاده است. همانطور که گفته شد پزشکان، پرستاران و کادربیمارستانی با کمبود امکانات و تجهیزات محافظتی در برابراین بیماری از قبیل ماسک و پوشش مناسب با پذیرش بالای خطر در ابتلا به این ویروس جان خود را درکف دست گذاشته و هر روز جزء قربانیان این بیماری هستند.

ما به عنوان انجمن های پزشکی مقیم کشور آلمان از سازمان بهداشت جهانی می خواهیم با توجه به شیوع گسترده این ویروس با استفاده از راههای بین المللی امکان ارسال تجهیزات و ضروریات پزشکی را برای ایران فراهم نمایند. در ضمن با توجه به عملکرد کانال های ارسالی تا کنون، از شما درخواست دارینم تا در ارسال، تحویل و پخش امکانات و تجهیزات درمانی و بهداشتی با کنترل و اداره مستقیم، ازشفافیت عملکرد نیروهای کمک کننده در ایران اطمینان حاصل شود. قبل ازآنکه شاهد فروش این تجهیزات و لوازم پزشکی در بازارهای سیاه و آزاد و با اهداف غیر قابل پیش بینی باشیم. و درآخر باید متذکر شویم که کنترل و درمان این بحران در ایران تنها با اتکا بر نیروهای داخلی میسر نمی باشد و بدون تردید به کمک جهانی نیازمندست. هم اکنون از این طریق از شما درخواست داریم که با اقدام فوری خود جان انسانها را نجات دهید.

Thank you for your support

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off slip with QR code

download (PDF)

This petition has been translated into the following languages

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

This petition has been translated into the following languages

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now