Sports

Uratujcie sport

Petition is directed to
Urżąnd miasta Świebodzice
9 supporters
2% achieved 500 for collection target
9 supporters
2% achieved 500 for collection target
  1. Launched 26/10/2023
  2. Time remaining > 6 weeks
  3. Submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

I agree that my data will be stored . I decide who can see my support. I can revoke this consent at any time .

 

Podczas 84 Sesji Rady Miasta obecnej kadencji, która odbyła się w dniu 24 października, podjęta została dyskusja na temat przyszłości miejskiej Spółki OSiR. Spółki, której funkcjonowanie uzależnione jest od przychodów ze sprzedaży usług jak również dopłaty ze strony właściciela czyli Gminy Świebodzice. Spółka nigdy nie była dochodowa a została powołana, aby realizować zadania własne Gminy. Naszym zadaniem jest utrzymywać infrastrukturę sportową aby służyła mieszkańcom. Każdego dnia, cały zespół pracowników dba o to aby obiekty były bezpieczne i były do dyspozycji dzieci i młodzieży szkolnej, klubów sportowych, klubów seniora, środowiskowego domu samopomocy czy klientów indywidualnych. Obecnie sytuacja finansowa w spółce jest krytyczna, co jest wynikiem wzrostu cen energii elektrycznej, energii cieplnej i innych towarów i usług. Środki finansowe ze sprzedaży naszych usług są niewystarczające aby opłacać wszystkie nasze zobowiązania. Niestety Gmina Świebodzice nie jest w stanie realizować zaplanowanych dopłat do spółki z prostego powodu: Radni Rady Miejskiej blokują możliwość zaciągnięcia kredytu przez Gminę z przeznaczeniem na utrzymanie OSiR Świebodzice.

Reason

Dlaczego o tym piszemy ? Dlatego, aby mieli Państwo wiedzę że grupa Radnych: Sebastian Biały, Sławomir Łukawski, Patryk Biały Zofia Marek, Adam Tobiasz, Tomasz Czekaj, Krystian Wołoszyn, Aneta Dobosz, Halina Mądra, Łukasz Kwadrans oraz Marek Gąsior pragnie doprowadzić do konieczności zamknięcia Basenu, Hali sportowej, Siłowni, Boisk piłkarskich, Kręgielni. Dla Nas postępowanie wymienionych radnych jest niezrozumiałe,zwłaszcza że jak twierdzą są głosem mieszkańców. Czy naprawdę chcą Państwo aby obiekty sportowe przestały funkcjonować? Dlatego zwracamy się do Was, Mieszkańców, użytkowników obiektów sportowych z prośba o podpisywanie petycji, która będzie dostępna:

w Wodnym Centrum Rekreacji, Kręgielni, Siłowni, oraz w innych miejscach na terenie Świebodzic. Być może odpowiednia ilość podpisów jest w stanie przekonać szanownych radnych.

Thank you for your support, Ivan Fechan from Wałbrzych
Question to the initiator

Translate this petition now

new language version

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Why people sign

on 28 Oct 2023

Chcę, aby młodzież w Polsce, dzieci i rodzice dzieci, prowadzili zdrowy tryb życia, spędzali razem czas i żyli w dąbrowie.
Dla mnie osobiście bardzo ważne jest wsparcie przyjaciół i znajomych.

Tools for the spreading of the petition.

You have your own website, a blog or an entire web portal? Become an advocate and multiplier for this petition. We have the banners, widgets and API (interface) to integrate on your pages.

Signing widget for your own website

Sample view of a widget

API (interface)

/petition/online/uratujcie-sport/votes
Description
Number of signatures on openPetition and, if applicable, external pages.
HTTP method
GET
Return format
JSON

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now