Economy

ДОЗВОЛИТИ ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЧОЛОВІКАМИ 18-60 РОКІВ ЗА ОФІЦІЙНИЙ ГРОШОВИЙ ВНЕСОК НА ПОТРЕБИ АРМІЇ

Petition is directed to
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
60,871
Collection finished
 1. Launched March 2022
 2. Collection finished
 3. Prepare submission
 4. Dialog with recipient
 5. Decision

Ми виступаємо з пропозицією:

Дозволити на період воєнного стану перетинати державний кордон України чоловікам у віці 18-60 років, за умови здійснення ними грошового внеску у розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень на спеціальний рахунок, створений для потреб оборони України.🇺🇦

Чому саме така сума:

1. Саме стільки коштує екіпірувати одного бійця.💪

2. Саме такий хабар зараз дають на кордоні для переходу.🤬

👉Краще, щоб ці гроші пішли у фонд ЗСУ, а не в кишеню корупціонера.

ОБҐРУНТУВАННЯ:

Від початку віроломного нападу росії на Україну на захист нашої держави став кожен її громадянин.

Кожен веде боротьбу відповідно до своїх знань та компетенцій. ЗСУ, поліція, територіальна оборона, добровольчі батальйони - воюють зі зброєю в руках на передовій. Медики – цілодобово рятують життя захисників та цивільного населення. Волонтери – доставляють гуманітарну допомогу і допомагають людям. Дипломати – застосовують свій хист на міжнародних зустрічах та домовляються про захист з боку наших партнерів. ІТ-спеціалісти – протидіють кібератакам і щодня кладуть сайти держустанов та пропагандистських ресурсів ворога. Підприємці – наперед сплачують податки, забезпечують сталість економіки, національної валюти, доступ до товарів народного вжитку. А звичайні люди – забезпечують Збройні Сили України продуктами харчування, будують блокпости та голими руками знешкоджують техніку ворога. Більшість нас в цьому тексті ми не перелічимо, але правда в тому, що кожен б’ється на своєму місці. Українці не були настільки єдині як сьогодні!

Війна це не тільки боротьба, але і втрати. В зв’язку з активними військовими діями величезна кількість мирних українців змушені були покинути свої домівки, робочі місця та переїхати у більш безпечні куточки України. І навіть на великій відстані від свого дому вони можуть і хочуть бути корисними для підтримки обороноздатності нашої держави. Проте в завжди гостинних західних областях України вже не лишається місця для розселення всіх внутрішньо переміщених громадян. Потенційно назріває гуманітарна криза!

В той же час, на основі Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», Адміністрація Державної прикордонної служби України заборонила покидати межі України чоловікам у віці 18-60 років, з урахуванням деяких винятків. Виходить, що з одного боку України йде війна, куди небезпечно повертатися тим, хто не вміє тримати у руках зброю. І іншого боку України – заборона на перетин кордону, що фактично заганяє людину у глухий кут і змушує залишатися на Західній Україні.

Це призвело до того, що сьогодні на території України знаходиться значна кількість чоловіків віком 18-60 років, які не мають військового досвіду і навряд чи зможуть принести користь українському війську. Проте вони могли б бути корисними в інших надзвичайно важливих для нашої перемоги напрямах:

 • Працювати дистанційно, сплачувати податки в бюджет України та фінансувати обороні фонди України. Зараз дуже важливо підтримати економіку, щоб після нашої перемоги нам не довелося ще і відбудовувати економічний сектор.
 • Збирати та направляти гуманітарні вантажі з медичним засобами, їжею та всім необхідним із-за кордону. В країні об’єктивно існує нагальна потреба у багатьох товарах в зв’язку із аномально різким зростанням попиту.
 • Допомагати з розселенням українських біженців. На сьогодні, вже більше 2 млн людей виїхало за кордон. Тільки уявіть собі рівень навантаження на волонтерів сусідніх країн.
 • Забезпечувати фізичне існування своїх сімей закордоном. Дуже частими є випадки, коли чоловік супроводжує свою дружину та дітей до західних кордонів України, після перетину яких весь тягар фінансового забезпечення сім’ї лягає на жінок з дітьми. Жінки з дітьми за кордоном фактично не мають можливості працювати та забезпечувати своє існування.

Замість цього українські чоловіки залишаються в Україні. Вони не можуть повернутися до своїх домівок, тому що не мають реальних бойових навичок або їх дому вже немає. Але все ще хочуть і можуть бути корисними в тому в чому є їх компетенція! Тому у відчаї багато з них намагаються обійти встановлені обмеження на кордоні у незаконний спосіб, а саме намагаються дати хабарі для виїзду за кордон працівникам Державної прикордонної служби, працівникам військкоматів та нечистим на руку посередникам.

Автори петиції пропонують узаконити та спрямувати грошовий потік хабарів на користь державі та армії.

Ми виступаємо з пропозицією:

дозволити на період воєнного стану перетинати державний кордон України чоловікам у віці 18-60 років, за умови здійснення ними грошового внеску у розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень на спеціальний рахунок, створений для потреб оборони України.

Сума названа нами невипадково. Автори петиції постійно займаються волонтерською діяльністю по забезпеченню потреб військовослужбовців та знають, що за 100 000 гривень можна достатньо якісно забезпечити українського воїна екіпіруванням та спорядженням.

 

НЕ ВМІЄШ СТРІЛЯТИ – ЕКІПІРУЙ ПРОФЕСІОНАЛА ТА РОБИ ТЕ, ЩО ВМІЄШ.

Reason

 • Задіяти 100% людей та їх потенціалу у протидії ворогу.
 • Зміцнити економіки.
 • Протидіяти корупції.

This petition has been translated into the following languages

News

Армія повинна бути професійною. Більшість людей які хочуть виїхати, зможуть зберегти свою високооплачуєму роботу і будуть допомагати країні й надалі, збагачуючи еокноміку України. А сидіти просто в Україні - це не патріотизм. І якщо людина не вміє воювати і не готова до цього, з неї толку не буде. Якщо може заробити і допомогти, це краще. Кожен має бути на своєму місті.

А хто не має 100 000 грн - не людина? Я вірю в свідомість українців. Та що вірю - я бачу: багато добровольців, багато волонтерів, ще більше перераховують гроші - хто скільки може. Не сумніваюсь, багато хто перерахує більше ніж 100 000 грн. І за це нічого не просять. Бо ми не комусь перераховуємо - ми собі допомагаємо, це наша країна, наша загальна справа. Так і має бути. Тому: ні хабарям. Обмеження треба знімати. Але не купляти. Тому ось ця петиція мені подобається більше: https://www.openpetition.eu/petition/online/znatta-obmezenna-sodo-viizdu-za-kordon-dla-colovikiv-18-60-rokiv-bez-vijsk

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now