Godātie ES Parlamenta deputāti, Cienījamie Eiropas Padomes locekļi!

Briselē pašlaik tiek izstrādāta jauna sēklu regula. Ja Veselības un patērētāju tiesību aizsardzības ģenerāldirektorāta plāni kļūs par realitāti, daudz veco un reto augļu, dārzeņu un graudu šķirnes pazudīs no tirgus. Šīm dažādām šķirnēm, kā arī tām šķirnēm, kas pielāgotas bioloģiskajai lauksaimniecībai, tiks likti birokrātiski šķēršļi, tai pat laikā korporatīvās lauksaimniecības pozīcijas tiks vēl vairāk nostiprinātas.

Pašlaik pieejamie ES sēklu regulas projekta teksti liecina, ka tā veicinās sēklu tirgus koncentrāciju nedaudzu sēklu industrijas korporāciju rokās. Tas ir nepieņemami! Jaunai ES sēklu regulai ir jāpieļauj šķirņu daudzveidība un šķirnes, kas piemērotas maza izmēra saimniecībām ekoloģiski adaptētu sēklu audzēšanai. Daudzveidīgām šķirnēm ir jābūt pieejamām ne tikai gēnu bankās, bet arī brīvajā tirgū bez jebkādiem birokrātiskiem ierobežojumiem.

Tāpēc mēs pieprasām – nekāda sēklu reģistrācijas pienākuma! Turklāt pašreizējie reģistrācijas kritēriji būtu jāsamazina šķirnēm, kuras ir piemērotas bioloģiskajai lauksaimniecībai, ņemot vērā to daudzveidības vērtīgumu, lai mūsu lauksaimniecība spētu pielāgoties klimata pārmaiņām, jaunām slimībām un kaitēkļiem, kā arī lai veicinātu videi draudzīgu dzīvesveidu.

Ne pašreizējie ES sēklu tiesību akti, ne patlaban pieejamie neoficiāli iesniegtie regulas projekti neatbilst šīm prasībām. Tie apdraud sēklu daudzveidību un tādējādi cilvēces kopējo lauksaimniecības mantojumu. Tie arī apdraud ilgtspējīgu pārtikas sistēmu un kalpo tikai agroķīmijas nozarei.

Mēs aicinām jūs, Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta un padomes locekļi, noraidīt jebkuru priekšlikumu, kas neatbilst iepriekš minētajiem kritērijiem! Nepieļausim turpmāku Eiropas lauksaimniecības un dārzkopības sēklu daudzveidības iznīcināšanu!

Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet:

Reason

Pamatojums:

Pašreizējais ES sēklu regulējums izriet no laika, kad vides aizsardzība, daba un bioloģiskā daudzveidība nebija augsti novērtēta. Pastāvēja daudz selekcijas uzņēmumu, kas nodrošināja plašu šķirņu dažādību tirgū. Lielāko daļu no šīm šķirnēm varēja atkārtoti sēt pēc ražas novākšanas – tā ir metode, kas ir pastāvējusi tūkstošiem gadu, cauri visai lauksaimniecības vēsturei.

1980-s gados bija jāievieš divi jauni termini par to, kas agrāk bija bijusi ierasta prakse, - pirmkārt, "zemnieku tiesības", un, otrkārt, "brīvās apputes" šķirnes (sēklas, kas ražo vienu un to pašu šķirni, ja vien tās nekrustojas ar līdzīgām šķirnēm). Tas ir saistīts ar to, ka sēklu tirgus dramatiski mainījās. Šodien desmit lielākie uzņēmumi dominē trīs ceturtdaļas no pasaules sēklu tirgus un vairāk nekā puse no pasaules tirgus pieder agroķīmijas industrijai.

Lielākā daļa šķirņu ir pakļautas juridiskiem un tehniskiem ierobežojumiem, kas apdraud atkārtotu pašu audzētāju saglabātu sēklu sēšanu. Oficiāls apstiprinājums šķirņu tirdzniecībai tika ieviests un to kritēriji ir pielāgoti industriālām šķirnēm. Produktivitāte un pasaules iedzīvotāju skaita pieaugums tika izmantoti, lai attaisnotu šo attīstību. Visaptverošais starptautiskais novērtējums par lauksaimniecības zināšanu, zinātnes un tehnoloģiju attīstības jomā (IAASTD), liecina par šīs pieejas nestabilitāti.

Augu daudzveidība ir lielā mērā pazudusi no tirgus. Tas attiecas uz nereģistrēto šķirņu dažādību – ko tirgo tūkstošiem bezbailīgu Eiropas iedzīvotāju bez nepieciešamās reģistrācijas. Šodien mēs paļaujamies uz šo cilvēku plašo pieredzi un mums vajadzētu veicināt aizvien lielāku vairāk to cilvēku, kuri iesaistās šajā darbībā, ne tikai hobija pēc, bet arī, lai radītu no tā ienākumus un iztiktu.

Otrs svarīgs aspekts ir tas, ka ir ļoti maz piemērotu šķirnu, kas ir īpaši attīstītas bioloģiskajai lauksaimniecībai. Bioloģiskajai lauksaimniecībai ir nepieciešami augi, kas ir ražīgi arī bez ķimikālijām. Tas ir iespējams tikai ar plašu dabisko genofondu. Šādas šķirnes parasti nespēj apmierināt šķirņu reģistrācijas kritērijus.

Thank you for your support, Andreas Riekeberg, Campaign for Seed Sovereignty from Wolfenbüttel
Question to the initiator

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

 • Dear Signatories of our petition „Apdraugeta seklu daudzveidiba - Pret ES seklu regulejuma, kas kalpo seklu industrijai“!

  Altogether some 150.000 people are supporting the diverse version of the Petition. Thanks to you and all the other people who signed the Latvian version! It is closing on midnight, the maximum subscription period of six months for each version is prescribed by the platform "openPetition" and can not be extended. We also thank openPetition for providing the platform!


  What is next ?

  The petition will be handed over in Brussels during the course of the legislative process. When there will be the right time for this, that depends on further course.

  So far, in the lead Agricultural Committee of the EU Parliament the rapporteur for seed legislation was set, it is Sergio Silvestris of the Italian PdL, a member of the EPP Group. He will formulate the report of the Committee on the proposed legislation to the House of Parliament. His draft see here: www.saatgutkampagne.org/PDF/Draft_Report_PRM.pdf There are also so-called shadow -rapporteurs of the other groups.

  A first debate on the bill has taken place on 30.9., here's a look back: www.seed-sovereignty.org/PDF/MEPs_criticize_proposed_new_EU_seed_law.pdf . From the other groups came requests and criticism of the Commission proposal. In the end it will be important that the members of the EPP Group follow their conscience in the seed question and vividly interfere in the debate - and not bow to the party discipline, assumed to be set by Albert DESS from Bavaria, who is the coordinator of EPP group in the AGRI committee.

  The next steps are now: the second debate in the Agriculture Committee on November 25&26 2013 and the submission of amendments until December 4 2013. After this date these amendments will be debated and voted. The first debate in the House of Parliament is scheduled for mid April 2014.

  Besides this a working group of the Council of the EU currently meets on a monthly basis. There the member governments are represented, and they are preparing their position. If the results of the Parliament and Council are be different, a so-called "trialogue " between the EU Commission , Parliament and Council will be held.

  What can I do myself more ?

  a) Please keep yourself and others informed! May be you would like to watch and to screen our documentary "Resilient Seed" www.youtube.com/watch?v=unsC2SGdMBU or in German www.youtube.com/watch?v=QaOt0PD0G5s . You may pass this info on, read and distribute our brochure "Resilient Seed" www.saatgutkampagne.org/PDF/Resilient_Seed_EN_web.pdf or in German www.saatgutkampagne.org/PDF/Booklet_Saatgutfilm2011_web.pdf

  b ) You could discuss in local groups on seed legislation. And for some more days the petition can be signed in Spanisch&English at www.openpetition.de/petition/online/amenaza-a-la-diversidad-de-semillas-no-a-las-normas-europeas-en-beneficio-de-la-industria-semillera#googtrans(de%7Ces) or in Swedish&German: www.openpetition.de/petition/online/mngfalden-av-froeer-hotas-nej-till-eu-s-inskraenkande-regler-till-foermn-foer-utsaedesindustrin

  c ) You may enter into conversation with EU parliamentarians: Write to MEPs to which you have a geographic proximity.
  Please describe to them why the diversity of seeds and farmers seeds is important to you and what you require for the new seed legislation. You may refer to the „joint statement on the proposal on legislation about plant reproductive material“, www.seed-sovereignty.org/PDF/joint_statement_seed_legislation_2013-06-12_web.pdf If you inform us of reactions, we can go into it.

  d) You could start or continue by yourself to save seeds. You may attend or organize seed-swaps - a great way to get in contact with like-minded people! Seed swaps are preferable from February to April or May.

  e) visit www.seed-sovereignty.org We try to keep you informed!

  Best regards
  Andreas Riekeberg

  Campaign for Seed-Sovereignty
  www.seed-sovereignty.org
  Email: info@seed-sovereignty.org

 • Hallo!

  Jums ir parakstijuši peticiju „Apdraugeta seklu daudzveidiba - Pret ES seklu regulejuma, kas kalpo seklu industrijai“.

  Paldies!

  Otrdiena ir pedeja diena parakstit so peticiju.
  (Tuesday is the last day to sign the petition)

  Ja jus velaties dalities peticiju ar citiem cilvekiem, ludzu, dariet to tikai tagad.
  (If you want to share the petition with other people, please do it just now.)

  Tad, ludzu, aicinat vinus parakstit petīciju seit.
  (Then, please invite them to sign the petition here)
  www.openpetition.de/petition/online/apdraugaeta-saeklu-daudzveidaeba-pret-es-saeklu-regulaejuma-kas-kalpo-saeklu-industrijai

  Diemzel no ramja teksts ir vacu valoda, jo nav par google autotranslation iespeja latviesu valoda.
  Unfortunately the text of the frame is in German, because there is no possibility of google autotranslation into Latvian.

  “Vollständiger Name” = “Pilns vards un uzvards”
  “Postleitzahl Ort” = “pasta indekss pilseta”
  “Straße Hausnr.” = “lelu numurs.”
  “Email” = “e-pasts”

  Var but jusu draugiem un kolegiem, velos izteikt savu pieprasijumu par tiesibu aktiem par labu dazadibu seklu un par labu lauksaimniekiem seklas. (May be your friends and colleagues want to express their demand for a legislation in favor of diversity of seeds and in favor of farmers seeds.)

  ar laba velejumiem / Best regards
  Andreas Riekeberg
  Campaign for Seed-Sovereignty
  www.seed-sovereignty.org

pro

Because I want my children and grand children to be healthy

contra

In small gardens , biological gardens, in such small countries as Latvia has to be variety of seeds/plants .Taking under cotroll this seed variety process in lobby ob big seed companies! it is really big danger to loose variety of plants.It is not possible to controll everything in this world!