Region: Austria
Civil rights

Max Zirngast ile dayanışmaya! Erdoğan Max'ı serbest bırak!

Petitioner not public
Petition is directed to
Avusturya Hükumeti & Recep Tayyip Erdoğan
1,937 supporters

Petitioner did not submit the petition.

1,937 supporters

Petitioner did not submit the petition.

 1. Launched 2018
 2. Collection finished
 3. Submitted
 4. Dialogue
 5. Failed

11 Eylül 2018’de sabah saat beş sularında evine yapılan baskınla Avusturyalı gazeteci Max Zirngast Türk polisi tarafından gözaltına alındı.

Diğerlerinde olduğu gibi, basında yer alan iddialar Max’ın “Terör örgütüne yardım” suçlaması ile göz altına alındığını söylüyordu. Max Zirngast, toplumsal adaletsizliklere karşı, demokratik hakları savunmak için yüksek dayanışma ruhuna sahip ve kendini buna adamış, Viyana Üniversitesi’nin en başarılı öğrencilerinden olan bir arkadaşımızdır.

Bizler, Viyana Üniversitesi öğrencileri ve akademik personeli olarak biliyoruz ki, Max’a yöneltilen bu mesnetsiz iddialar Türkiye’deki eleştirel insanların gözünü korkutmak ve onların sesini bastırmak için ortaya atılmıştır. Max Zirngast, Türkiye’deki diğer birçok insan gibi, gazetecilik faaliyetlerinden ve siyasal duruşundan dolayı zulme uğramıştır. Max’ın tutuklanmasını en sert şekilde protesto ediyor ve derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Avusturya Hükumeti’ni ve diplomasisini Max’ın özgürlüğüne kavuşması için harekete geçmeye çağırıyoruz. #FreeMaxZirngast

Desteğiniz için teşekkür ederiz!

"Solidarität mit Max Zirngast" İnisiyatifi - Viyana

Reason

Gazetecilik faaliyetleri ve demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti için sorumlu davranmak kimse tarafından engellenemez ve bunların özgürce yapılmasının şartları sağlanmalıdır.

İlk imzacılar: criticaltheories.univie.ac.at/solidaritaet-max-zirngast

Thank you for your support

Link to the petition

Image with QR code

Tear-off stub with QR code

download (PDF)

This petition has been translated into the following languages

News

 • Liebe Unterstützende,
  der Petent oder die Petentin hat innerhalb der letzten 12 Monate nach Ende der Unterschriftensammlung keine Neuigkeiten erstellt und den Status nicht geändert. openPetition geht davon aus, dass die Petition nicht eingereicht oder übergeben wurde.

  Wir bedanken uns herzlich für Ihr Engagement und die Unterstützung,
  Ihr openPetition-Team

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

This petition has been translated into the following languages

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now