Civil rights

Виїзд студентів за кордон

Petition is directed to
Презеднт України, Кабінет Міністрів України
164 Supporters
Collection finished
  1. Launched March 2022
  2. Collection finished
  3. Prepare submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

Просимо спростити процедуру виїзду студентів за кордон під час воєнного стану. 

Нині ситуація надзвичайно складна і неоднозначна - студенти денної форми навчання, що не підлягають мобілізації (стаття 23 закону про мобілізацію) для виїзду за кордон повинні отримати довідку від військкомату про відстрочку, що надається за наявності довідки з місця навчання. 

До того ж, ми хочемо звернути увагу на той факт, що у статті 23 студенти вказані разом з тими громадянами в яких є загиблі родичі в АТО, і які, на практиці, мають можливість це зробити

Нині не працюють призовні комісії, і неможливо поставити штамп про відстрочку від строкової служби в приписному.

Однак ми спостерігаємо також і вплив людського фактору, а саме те, що деякі військкомати ставлять печатку про відстрочку до призовного, деякі відправляють людей до військкоматів за місцем прописки (багато з яких нині не працює, а саме в місті Харків, Маріуполь та ін), деякі просто аргументують тим, що не хочуть це робити.

До того ж, багато університетів розташовані у м. Харків у м.Київ, і нині фізично не мають можливості надати довідку про те, що людина знаходиться на навчанні в їх учбовому закладі.

Ми просимо спростувати процедуру виїзду студентів закордон і дозволити виїзджати за пред'явленням студентьського квитка, в якому засвідчено студентом якого ВНЗ є людина, до якого часу він діє, студентський квиток також має фотографію власника.

Загалом студенти - це молоді хлопці що не мають військового досвіду, та не готові приймати участь у бойових діях.

Діями військкоматів, бюрократією та плутаниною лише створюються перешкоди для навчання та становлення молодих фахівців адже всі студенти нині здобувають освіту задля покращення життя в нашій країні, задля її відбудови після перемоги. 

Студенти - це майбутнє нашої Держави, але зараз питання їх виїзду закордон загрузло у бюрократії та особистих вподобаннях представників військкоматів (нині Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки)

Reason

Посилання на закон:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

Thank you for your support, Алина from , Харків
Question to the initiator

This petition has been translated into the following languages

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now