Migration

ПРО ОТРИМАННЯ БОЛГАРСЬКОГО ГРОМАДЯНСТВА ШЛЯХОМ НАТУРАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ РФ ПРОТИ УКРАЇНИ

Petition is directed to
Президент Республіки Болгарії, Міністр юстиції Республіки Болгарії, Народні збори Болгарії
20,523
Collection finished
  1. Launched March 2022
  2. Collection finished
  3. Prepare submission
  4. Dialog with recipient
  5. Decision

ПРО ОТРИМАННЯ БОЛГАРСЬКОГО ГРОМАДЯНСТВА ШЛЯХОМ НАТУРАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ РФ ПРОТИ УКРАЇНИ

 

 З 24.02.2022 Росія продовжує скоювати військові злочини на всій території України та найжорстокішим чином вбивати мирних жителів. В умовах відкритої військової агресії Росії в центрі Європи першочерговим обов'язком всього світу є захист прав і свобод людей, а також основних основ громадянського суспільства.

 

 В умовах геноциду українського народу Росією велика кількість біженців – цивільних осіб України, а також отримання захисту та допомоги від сусідніх країн є одним із можливих способів порятунку найціннішого – людських життів.

 

 На території Болгарії на даний момент вже знаходяться тисячі українських біженців, які були змушені покинути свої будинки, а ще тисячі продовжують залишати територію України по дорозі в Болгарію.

 

 Багато громадян України втратили свої домівки внаслідок бойових дій та непередбачуваних нападів агресора на житлові цивільні райони. Серед них також велика кількість українців болгарського походження, і в цих умовах, які їх змушують, вони намагаються отримати захист на території країни, в якій мають етнічне коріння.

 

 Українські біженці болгарського походження мають можливість не перебувати в статусі біженців на території Болгарії (або на територіях інших сусідніх країн), у зв'язку з подальшими обмеженнями їх свобод і тривалими процедурами оформлення документів, а скористатися одним з своїх основних законних прав для отримання болгарського громадянства. Це допоможе надати українцям болгарського походження можливість жити повноцінним життям болгарських громадян - навчатися, працювати, орендувати житло, відкривати рахунки і сприяти фінансовому обороту країни. Але їх здатність рятувати своє життя і здійснювати свої основні права, в тому числі шляхом отримання болгарського громадянства шляхом натуралізації, залежить від політичної волі і внутрішніх процесів Республіки Болгарія.

 

  На жаль для всіх, зараз на практиці ми спостерігаємо, що процес отримання болгарського громадянства шляхом натуралізації є неприйнятно тривалим і бюрократичним, що не відповідає реальним потребам корінних болгар, які зіткнулися з російськими військовими злочинами в Україні.

 

   Так, відповідно до статей 34 і 35 Закону про болгарське громадянство: міністр юстиції на підставі висновку Ради з питань громадянства вносить президенту Республіки Болгарія пропозицію видати указ або відмовити в видачі указу про придбання, відновлення, звільнення або позбавлення болгарського громадянства, а також про скасування натуралізації. Також міністр юстиції повинен внести пропозицію видати указ за статтею 34: дев'ять місяців - за заявами осіб болгарського походження про набуття болгарського громадянства шляхом натуралізації.

 

   Такі терміни, в умовах, коли люди, в тому числі болгарського походження, помирають щохвилини від військових злочинів Росії в Україні, не є розумними і не здатні сприяти захисту прав болгар за походженням.

 

 Більш того, навіть ці терміни зараз не дотримуються урядом Республіки Болгарія, що є злочинною бездіяльністю по відношенню до болгар за походженням, які зіткнулися з війною в Україні, зараз на практиці ми спостерігаємо, що процес отримання болгарського громадянства шляхом натуралізації є неприйнятно довгим і бюрократичним, що не відповідає реальним потребам корінних болгар, які зіткнулися з бойовими діями.

 

Процедура отримання болгарського громадянства закріплена в Конституції Республіки Болгарія і Законі про болгарське громадянство. 

 

БЕРУЧИ ДО УВАГИ ВИЩЕВИКЛАДЕНЕ, З МЕТОЮ ЗБЕРЕЖЕННЯ НАЙВИЩОЇ ЦІННОСТІ ВСЬОГО ЛЮДСТВА - ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ, ПРИВЕДЕННЯ ІНСТИТУТУ ГРОМАДЯНСТВА БОЛГАРІЇ ДО ЕФЕКТИВНОГО СТАНУ В КОНТЕКСТІ РОЗГОРТАННЯ БОЙОВИХ ДІЙ В ЦЕНТРІ ЄВРОПИ ВИМАГАЄМО:

 

1. Максимально оперативно розглянути заяви про набуття болгарського громадянства особами болгарського походження на території України, які вже були подані раніше і щодо яких вже порушені терміни розгляду, з метою захисту їх прав, свобод і життя в умовах військової агресії Росії в Україні.

2. Терміново видати наказ про порядок спрощеного набуття болгарського громадянства особами болгарського походження, які зіткнулися з військовою агресією Росії в Україні.

3. Внести зміни до Закону про громадянство Болгарії, скоротивши час розгляду заяв про набуття громадянства до мінімуму і відповідно до потреб в умовах війни в Україні - не більше 14 календарних днів.

Reason

На території Болгарії на даний момент вже знаходяться тисячі українських біженців, які були змушені покинути свої будинки, а ще тисячі продовжують залишати територію України по дорозі в Болгарію.

Thank you for your support, Kuzevanova Ruzanna Robertovna from , Zaporozhye
Question to the initiator

This petition has been translated into the following languages

Not yet a PRO argument.

No CONTRA argument yet.

Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now