Η συλλογή ολοκληρώθηκε
Θέλουμε να ελεγχθεί ενδελεχώς από αρμόδιους η ποιότητα του δικτύου ύδρευσης στην Πτολεμαΐδα και να καθαριστεί το νερό πλήρως, ώστε να είναι κατάλληλο για πόση και καθημερινή χρήση με ασφάλεια χωρίς να μας δημιουργεί προβλήματα υγείας. Εδώ και έναν μήνα περίπου το νερό στην Πτολεμαΐδα, είναι γεμάτο χώμα και λάσπη. Δεν μπορούμε να το διατηρήσουμε καθαρό ούτε με τη χρήση ειδικών φίλτρων. Με αποτέλεσμα, όταν το καταναλώνουμε, να εμφανίζουμε σοβαρά συμπτώματα γαστρεντερίτιδας. Ζητάμε ως κάτοικοι της πόλης να μας πουν επιτέλους τι συμβαίνει και να γίνει καθαρισμός βιολογικός του νερού ή ακόμη και καθαρισμός της κεντρικής δεξαμενής του υδραγωγείου ώστε να μην πίνουμε νερό με χώμα, λάσπη και σκουριά. Κανένας αρμόδιος δεν μας ακούει ούτε μας λαμβάνει υπόψιν οπότε ήρθε η ώρα να κινηθούμε πιο δραστικά.
Αιτιολόγηση
Η συλλογή υπογραφών είναι σημαντική!!!! Η υγεία των πολιτών σε κάθε πόλη είναι το άλφα και το ωμέγα. Δεν μπορούμε να πληρώνουμε για ένα δημόσιο αγαθό ενώ είναι πλήρως ακατάλληλο για πόση και άκρως τοξικό για την υγεία μας.
Σύνδεσμος προς την αναφορά
Συζήτηση
Ακόμα κανένα επιχείρημα κατά.