Regio: Dilbeek

Red de warme schoolmaaltijden in Dilbeek

Petitie is gericht aan:
David De Freyne, schepen van Onderwijs en welzijn

453 handtekeningen

91 %
500 voor collectiedoel

453 handtekeningen

91 %
500 voor collectiedoel
  1. Gestart maart 2026
  2. Handtekeningenactie nog steeds 16 dagen
  3. Overdracht
  4. Gesprek met ontvanger
  5. Beslissing
Persoonsgegevens
 

Ik ga ermee akkoord dat mijn gegevens worden opgeslagen. Ik kan deze toestemming op elk moment intrekken.

Verzoekschrift gericht aan: David De Freyne, schepen van Onderwijs en welzijn

Wij vragen dat warme schoolmaaltijden in Dilbeek behouden blijven.

Reden

Als ouder in Dilbeek maken we ons zorgen over de afschaffing van warme schoolmaaltijden. Voor veel gezinnen zijn ze essentieel voor structuur, gezondheid en gelijke kansen. Het wegvallen zorgt voor extra druk en organisatie. De beslissing werd genomen zonder overleg, ondanks de grote impact op kinderen en ouders. Daarom vragen wij om deze beslissing te herbekijken.

Hartelijk dank voor jullie steun, Ouders uit Dilbeek, Dilbeek
Vraag voor de initiatiefnemer

Gegevens met betrekking tot de petitie

Petitie gestart: 30-03-2026
Collectie eindigt: 29-09-2026
Regio: Dilbeek
Categorie: Familie

Vertaal deze petitie nu

Nieuwe taalversie

Waarom mensen ondertekenen

zodat mijn kind een warme maaltijd eet, in ieder geval een soep.

1 warme maaltijd op school is gezond voor kinderen en maakt het leven en de organisatie voor de gezinnen gemakkelijker. De druk op de Ouders wordt steeds groter. Gun hen tijd om met de kids bezig te zijn in de plaats van achter het fornuis te staan.

We zijn beide ouders die fulltime werken en vinden en warme maaltijd op school essentieel voor ons kind. Het is in de avond al moeilijk genoeg om alles geregeld te krijgen dat een warme maaltijd ons echt helpt. De welvaartsokkel mag dan een groot speerpunt zijn maar dan moet er ook gedacht worden aan de ondersteuning die werkende mensen nodig hebben om het allemaal mogelijk te maken. We moeten de keuzevrijheid hebben om hier wel of niet op in te tekenen en dan vragen we nog niet dat het gratis is. Als een crèche het geregeld krijgt om soep, een warme maaltijd en fruit aan te bieden dan moet het ook mogelijk zijn om dit verder te zetten in het kleuter en mager onderwijs

just because

Gaat niet alleen over warme maaltijden maar het algemeen beleid rond onderwijs in dilbeek

Hulpmiddelen voor het verspreiden van de petitie.

Heb je een eigen website, blog of webportaal? Word pleitbezorger en verspreider van deze petitie. We hebben een banner, widget en API (interface) om op je site te zetten. Naar de gereedschappen

Vertaal deze petitie nu

Nieuwe taalversie

Misschien bent u ook geïnteresseerd in

Help mee om burgerparticipatie te vergroten. We willen je kwesties kenbaar maken en daarbij onafhankelijk blijven.

Nu ondersteunen