Regija: Zagreb

Oslobodimo studente od naplata fakultetskih školarina i participacija !

Peticija je upućena
Fakultet

1.664 Potpisi

Kolekcija dovršena

1.664 Potpisi

Kolekcija dovršena

  1. Pokrenut rujna 2025
  2. Kolekcija dovršena
  3. Pripremite podnesak
  4. Dijalog s primateljem
  5. Odluka

Peticija upućena: Fakultet

Mi studenti s Filozofskog fakulteta u Zagrebu pokrećemo peticiju jer želimo spriječiti donošenje nove Odluke o participacijama na Filozofskom, koja bi obvezivala studente na plaćanje do pune školarine (955,60€). 

*školarina - cijena godine na fakultetu koju student mora podmiriti ako nije zadovoljio određene kriterije
*participacija - novčana naknada implementirana u slučaju ponavljanja godine ili upisivanja više godine za sve koji nisu zadovoljili određen broj ECTS bodova u prijašnjoj godini (npr. na FFZG je trenutno to 30 ECTS bodova). Novčana naknada ovisi o broju postignutih ECTS bodova (participacija ne uključuje upisninu, a može biti jednaka školarini).

Obrazloženje

Svjesni smo da se to ne tiče samo nas na Filozofskom, jer trend naplaćivanja obrazovanja sve više raste na sveučilištima u Hrvatskoj. Sve što je donedavno bilo besplatno, počinje se naplaćivati.
Peticija je upućena svim studentima i onima koji žele podržati studente.

NAMA JE DOSTA!
PRIDRUŽI NAM SE U BORBI!

Puno vam hvala na podršci, Plenum FFZG, Zagreb
Pitanje za inicijatora

Podijeli peticiju

Slika s QR kodom za peticiju

Informacije o peticiji

Peticija je započela: 25. 09. 2025.
Kolekcija završava: 24. 03. 2026.
Regija: Zagreb
Kategorija: Obrazovanje

Novosti

Još nema argumenata za.

Naplata školarine i participacije je u redu u slučaju da student nije zadovoljio uvijete. Školarina je smiješna u usporedbi s privatnim fakultetima. Ne bi trebao biti problem zaraditi 1000€ kroz semestar. Bio sam prije 7 godina u situaciji gdje sam morao platiti puni iznos školarine (FER) od 8000kn. Besplatno visoko obrazovanje je financirano novcem poreznih obveznika i tako je svima pružena prilika. Padanje ispita i zahtijevanje države da to plaća je iskorištavanje novca poreznih obveznika.

Pomoć jačanju građanske participacije. Želimo da vaše zabrinutosti budu saslušane dok ne postanete neovisni.

Podržite