• Changes to the petition

  at 21 May 2020 15:03

  extended signature collection period


  Neue Begründung: Potresom u nedjeljno jutro 22.03. OŠ Bukovac u Zagrebu značajno je stradala. Stručnim pregledom objekt škole kategoriziran je kao privremeno neuporabljiv, što znači da se mora izvesti značajan građevinski pothvat da bi se dovela u primjereno stanje, kao siguran i
  funkcionalan objekt. Kako ste već upoznati, prošle godine je već pokrenut postupak izdavanja građevinske dozvole za kompletnu rekonstrukciju koja je ionako trebala biti izvedena, obzirom na starost i stanje škole i prije potresa. Smatramo da je ovo idealan trenutak da se napravi taj korak više, i, umjesto nužne adaptacije, izvede puni projekt rekonstrukcije koji bi dugoročno osigurao da, prvenstveno djeca a potom i zajednica dobije novi objekt kakav je primjeren za odvijanje sigurne nastave i edukacije.
  **Cilj je da nova škola bude u funkciji najkasnije za početak školske godine 2021/2022. Ovim putem molimo Vaš potpis na peticiju kako bi samoinicijativno pokazali građansku odgovornost i brigu za opće dobro te osigurali da se ne izvode polovična i kratkoročna rješenja koja u konačnici znače i viši trošak za sve nas.**
  Prikupljeni potpisi biti će predani nadležnim uredima za obrazovanje u Gradu Zagrebu, Ministarstvu obrazovanja i Vladi RH.


  New deadline: 29.06.2020
  Signatures at the time of the change: 3.028 (2.444 in Zagreb)

 • OS Bukovac - HVALA na vasoj podrsci

  at 03 May 2020 19:56

  View document

  Dragi prijatelji, susjedi, poznanici, učitelji, učenici puno Vam HVALA na potpori i predanom potpisu na on-line peticiju kojom tražimo da se za djecu i djelatnike OŠ Bukovac osigura novi i siguran objekt za održavanje nastave.
  Pokrenuli smo peticiju u ime Vijeća roditelja OŠ Bukovac iz solidarnosti roditelja prema drugim roditeljima, učenicima i učiteljima. Naši učenici i učitelji od 11.05. u ovoj školskoj godini pohađati će nastavu u prostorijama XV. Gimanizije (MIOC) a o nastavi u novoj školskoj godini na jesen za sada nemamo nikakvih informacija niti znamo kakvi su planovi a istovremeno OŠ Bukovac trenutno broji preko 600 učenika i time predstavlja jednu od većih osnovnih škola u Zagrebu.
  Peticija je nastala kao udruženi korak roditelja jer više nismo željeli niti mogli stajati bespomoćno u nadi i očekivanju da će netko iz birokratskog aparata učiniti pravi, brzi i pravovremeni korak. Upravo Vaš veliki odaziv i potpora jer smo u svega 24h prikupili preko 2.200 potpisa daju nam snagu ali u isto vrijeme i obavezu da ustrajemo u ispunjenju naših ciljeva.
  U prilogu Vam dostavljamo link sa videozapisima nakon potresa i još nekoliko fotografija nakon čišćenja škole kako bi se mogli uvjeriti da je objekt koji je građen u 60-im godinama prošlog stoljeća apsolutno neupotrebljiv i neadekvatan za održavanje nastave. Dodatno zbog potresa koji je narušio statiku zgrade pukle su vodovodne cijevi tako da su škola i učionice poplavljene.
  Za rekonstrukciju škole postoji gotovi projekt i već je ranije trebala biti izdana građevinska dozvola te započeta izgradnja nove škole. Projekt izgradnje odgađa se već nekoliko godina te smo već ranije poslali upit u ime Vijeća roditelja o statusu našeg predmeta i terminu početka izgradnje nove škole.
  Vaš veliki i brzi odaziv na peticiju kao što smo već spomenuli daju nam i veliku obavezu te će osim navedenih službenih tijela u Gradu Zagrebu, Ministarstvu obrazovanja i Vladi RH vaši potpisi biti predani Uredu gradonačelnika Grada Zagreba, svim gradskim zastupnicima u skupštini Grada Zagreba, svim saborskim zastupnicima, svakom pojedinom Ministru, Predsjedniku Vlade i Predsjedniku Republike Hrvatske. Želimo svim institucijama ukazati i pokazati da moraju djelovati i da je njihova obveza osigurati adekvatne uvjete za kvalitetno održavanje nastave.
  Još jednom Vas molimo da nas i dalje podržite te da s Vašim prijateljima i svima za koje smatrate relevantnim podijelite link i pozovete ih da nas podrže i potpišu peticiju.
  Za kraj molimo Vas ukoliko imate bilo kakav dodatan konkretan prijedlog na koji način možemo pojačati naš roditeljski aktivizam slobodno nam javite Vaše prijedloge na mail adrese u potpisu.

  openpetition.eu/!OSBukovac

  drive.google.com/drive/folders/1Vefs8bzD_AEilwX2ZwUyPI7K_XZ3jHxB?usp=sharing

  Lovorka Pezo, predsjednica Vijeća roditelja OŠ Bukovac
  Stipe Pavičić, član vijeća roditelja OŠ Bukovac

  Lovorka.pezo@gmail.com
  Stipe.pavicic@gmail.com

 • Petition in Zeichnung - OS Bukovac - HVALA na podrsci

  at 03 May 2020 19:51

  View document

  Dragi prijatelji, susjedi, poznanici, učitelji, učenici puno Vam HVALA na potpori i predanom potpisu na on-line peticiju kojom tražimo da se za djecu i djelatnike OŠ Bukovac osigura novi i siguran objekt za održavanje nastave.
  Pokrenuli smo peticiju u ime Vijeća roditelja OŠ Bukovac iz solidarnosti roditelja prema drugim roditeljima, učenicima i učiteljima. Naši učenici i učitelji od 11.05. u ovoj školskoj godini pohađati će nastavu u prostorijama XV. Gimanizije (MIOC) a o nastavi u novoj školskoj godini na jesen za sada nemamo nikakvih informacija niti znamo kakvi su planovi a istovremeno OŠ Bukovac trenutno broji preko 600 učenika i time predstavlja jednu od većih osnovnih škola u Zagrebu.
  Peticija je nastala kao udruženi korak roditelja jer više nismo željeli niti mogli stajati bespomoćno u nadi i očekivanju da će netko iz birokratskog aparata učiniti pravi, brzi i pravovremeni korak. Upravo Vaš veliki odaziv i potpora jer smo u svega 24h prikupili preko 2.200 potpisa daju nam snagu ali u isto vrijeme i obavezu da ustrajemo u ispunjenju naših ciljeva.
  U prilogu Vam dostavljamo link sa videozapisima nakon potresa i još nekoliko fotografija nakon čišćenja škole kako bi se mogli uvjeriti da je objekt koji je građen u 60-im godinama prošlog stoljeća apsolutno neupotrebljiv i neadekvatan za održavanje nastave. Dodatno zbog potresa koji je narušio statiku zgrade pukle su vodovodne cijevi tako da su škola i učionice poplavljene.
  Za rekonstrukciju škole postoji gotovi projekt i već je ranije trebala biti izdana građevinska dozvola te započeta izgradnja nove škole. Projekt izgradnje odgađa se već nekoliko godina te smo već ranije poslali upit u ime Vijeća roditelja o statusu našeg predmeta i terminu početka izgradnje nove škole.
  Vaš veliki i brzi odaziv na peticiju kao što smo već spomenuli daju nam i veliku obavezu te će osim navedenih službenih tijela u Gradu Zagrebu, Ministarstvu obrazovanja i Vladi RH vaši potpisi biti predani Uredu gradonačelnika Grada Zagreba, svim gradskim zastupnicima u skupštini Grada Zagreba, svim saborskim zastupnicima, svakom pojedinom Ministru, Predsjedniku Vlade i Predsjedniku Republike Hrvatske. Želimo svim institucijama ukazati i pokazati da moraju djelovati i da je njihova obveza osigurati adekvatne uvjete za kvalitetno održavanje nastave.
  Još jednom Vas molimo da nas i dalje podržite te da s Vašim prijateljima i svima za koje smatrate relevantnim podijelite link i pozovete ih da nas podrže i potpišu peticiju.
  Za kraj molimo Vas ukoliko imate bilo kakav dodatan konkretan prijedlog na koji način možemo pojačati naš roditeljski aktivizam slobodno nam javite Vaše prijedloge na mail adrese u potpisu.

  openpetition.eu/!OSBukovac

  drive.google.com/drive/folders/1Vefs8bzD_AEilwX2ZwUyPI7K_XZ3jHxB?usp=sharing

  Lovorka Pezo, predsjednica Vijeća roditelja OŠ Bukovac
  Stipe Pavičić, član vijeća roditelja OŠ Bukovac

  Lovorka.pezo@gmail.com
  Stipe.pavicic@gmail.com

 • Changes to the petition

  at 02 May 2020 15:55

  added more clarification within Reason field


  Neue Begründung: Potresom u nedjeljno jutro 22.03. OŠ Bukovac u Zagrebu značajno je stradala. Stručnim pregledom objekt škole kategoriziran je kao privremeno neuporabljiv. Ovim putem molimo Vaš potpis neuporabljiv, što znači da se mora izvesti značajan građevinski pothvat da bi se dovela u primjereno stanje, kao siguran i
  funkcionalan objekt. Kako ste već upoznati, prošle godine je već pokrenut postupak izdavanja građevinske dozvole za kompletnu rekonstrukciju koja je ionako trebala biti izvedena, obzirom
  na peticiju kako starost i stanje škole i prije potresa. Smatramo da je ovo idealan trenutak da se napravi taj korak više, i, umjesto nužne adaptacije, izvede puni projekt rekonstrukcije koji bi dugoročno osigurao da, prvenstveno djeca a potom i zajednica dobila dobije novi objekt kakav je primjeren za odvijanje sigurne nastave i edukacije sa ciljem edukacije. Cilj je da nova škola bude u funkciji najkasnije za početak školske godine 2021/2022. Ovim putem molimo Vaš potpis na peticiju kako bi samoinicijativno pokazali građansku odgovornost i brigu za opće dobro te osigurali da se ne izvode polovična i kratkoročna rješenja koja u konačnici znače i viši trošak za sve nas.
  Prikupljeni potpisi biti će predani nadležnim uredima za obrazovanje u Gradu Zagrebu, Ministarstvu obrazovanja i Vladi RH. Puno HVALA!

  Signatures at the time of the change: 14 (14 in Zagreb)

 • Changes to the petition

  at 02 May 2020 14:38

  Added Short link and adjusted clarification


  New petition description: Poštovani roditelji, prijatelji, susjedi, potpišite peticiju za sigurnost djece i nastavu u jednoj smjeni - za izgradnju nove škole kakvu zaslužujemo!


  Neue Begründung: Potresom u nedjeljno jutro 22.03. OŠ Bukovac u Zagrebu značajno je stradala. Stručnim pregledom objekt škole kategoriziran je kao privremeno neuporabljiv. Ovim putem dajte molimo Vaš potpis na peticiju kako bi djeca i zajednica dobila novi objekt kakav je primjeren za odvijanje sigurne nastave i edukacije te sa ciljem da bude u funkciji najkasnije za početak školske godine 2021/2022 . 2021/2022. Prikupljeni potpisi predati biti će se predani nadležnim uredima za obrazovanje u Gradu Zagrebu, Ministarstvu obrazovanja i Vladi RH. Puno HVALA!

  Signatures at the time of the change: 7 (7 in Zagreb)

 • Changes to the petition

  at 02 May 2020 14:26

  additional information added in Reason field


  Neue Begründung: Potresom u nedjeljno jutro 22.03. OŠ Bukovac u Zagrebu značajno je stradala. Stručnim pregledom objekt škole kategoriziran je kao privremeno neuporabljiv. Ovim putem dajte Vaš potpis na peticiju kako bi djeca i zajednica dobila novi objekt kakav je primjeren za odvijanje sigurne nastave i edukacije. edukacije te da bude u funkciji najkasnije za početak školske godine 2021/2022 . Prikupljeni potpisi predati će se nadležnim uredima za obrazovanje u Gradu Zagrebu, Ministarstvu obrazovanja i Vladi RH. Puno HVALA!

  Signatures at the time of the change: 5 (5 in Zagreb)

Help us to strengthen citizen participation. We want your petition to get attention and stay independent.

Donate now