Region: Polska

Petycja do Prezydenta o ułaskawienie

Petycja jest adresowana do
Prezydent RP

754 Podpisy

8 %
10 000 dla celu zbiórki

754 Podpisy

8 %
10 000 dla celu zbiórki
  1. Rozpoczęty 25.06.2026
  2. Kolekcja nadal 5 tygodni
  3. Złożenie
  4. Dialog z odbiorcą
  5. Decyzja
Dane osobowe
 

Wyrażam zgodę na przechowywanie moich danych. Zgodę tę mogę w każdej chwili odwołać.

Petycja skierowana do: Prezydent RP

Nazywam się Katarzyna Sokołowska. Od 2018 roku prowadzę Fundację Wołyń Pamiętamy a od 2025 roku Stowarzyszenia "Zawsze Wierny - Tobie Polsko". W ramach moich organizacji prowadzę wszelkie działania aby rozpowszechnić historię dotyczącą rzezi pod Batohem, rzezi humańskiej, obrony Lwowa przed ukraińskimi zamachowcami, wojny polsko-ukraińskiej, terroryzmu ukraińskiego w 20 leciu międzywojennym, ukraińskiego ludobójstwa w latach 20 tych i 40 tych ubiegłego wieku itd. Organizowałam akcje bilboardowe, naklejkowe, ulotkowe. Od kilku lat organizuję Marsz Pamięci w Warszawie poświęcony polskim Ofiarom ukraińskiego ludobójstwa oraz od zeszłego roku Marsz Orląt Lwowskich i Przemyskich w Warszawie. W Stowarzyszeniu organizujemy konferencje historyczne w różnych miastach w Polsce.
W 2024 zostałam skazana wyrokiem Sądu w Warszawie za tzw. mowę nienawiści w stosunku do Ukraińców. W tym roku zostałam skazana w związku z prowadzoną przeze mnie stroną "uwaga żywność z Ukrainy" na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Wobec mnie toczy się jeszcze jedno postępowanie. Firma będąca na liście Ministerstwa Rolnictwa, oskarżyła mnie o spadek sprzedaży i żąda dla mnie roku więzienia i 2 milionów zł odszkodowania. W pierwszej instancji zostałam uniewinniona ale dzisiaj po ich odwołaniu - Sąd przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.
We wcześniejszej sprawie w której zostałam skazana, dowodem był mój wyrok z 2024 roku z Warszawy. Prawdopodobnie w przypadku sprawy poddanej ponownemu rozpatrzeniu, będzie podnoszony warszawski wyrok o tzw. mowę nienawiści w stosunku do Ukraińców.
Powinnam być oszczędna w słowach i dlatego zostawiam Wam ocenę powyższych działań skierowanych wobec mnie. Jeżeli chciałbyś mi pomóc to podpisz proszę tę petycję, ponieważ wraz z moim adwokatem zamierzam zwrócić się do Prezydenta Nawrockiego o ułaskawienie. Z góry serdecznie dziękuję.
Katarzyna Sokołowska

Przy okazji zapraszam na Marsz Pamięci w dniu 4 lipca do Warszawy. Spotykamy się na Placu Trzech Krzyży w Warszawie o godz. 15 i idziemy pod Grób Nieznanego Żołnierza aby wspólnie uczcić pamięć zamordowanych przez Ukraińców - ponad 500 tysięcy polskich dzieci, kobiet i starców.

Uzasadnienie

Petycja do Prezydenta Karola Nawrockiego o ułaskawienie.

Dziękujemy bardzo za wsparcie, Fundacja Wołyń Pamiętamy, Opole
Pytanie do inicjatora

Udostępnij petycję

Obraz z kodem QR dla petycji

Informacje na temat petycji

Petycja rozpoczęta: 25.06.2026
Kolekcja kończy się: 31.07.2026
Region: Polska
Kategoria: Społeczeństwa

Przetłumacz tę petycję teraz

Nowa wersja językowa

Aktualności

Działania Katarzyny Sokołowskiej były motywowane wyłącznie głębokim patriotyzmem, potrzebą oddania hołdu ofiarom oraz dążeniem do oparcia relacji międzynarodowych na prawdzie historycznej.Wydarzenia na Kresach stanowią bolesną kartę naszej historii, a debata oraz działania na rzecz odkrywania prawdy wymagają szczególnego zrozumienia społecznego i państwowego. Ułaskawienie Pani Katarzyny będzie aktem sprawiedliwości oraz cnoty potwierdzających, że państwo polskie otacza opieką walczących o prawdę

Nie ma jeszcze argumentu PRZECIW

Dlaczego ludzie podpisują

Bronimy Polski.

Wspieram wszelkie działania w obronie Polskiego Interesu Narodowego.

Bo nie można nikogo karać za prawdę!

Osoba ta jest poddana represjom politycznym w zwiazku z gloszonym swiatopoglodem

Panią Katarzynę obserwuję od wielu lat. Nigdy nie widziałem by publikowała nienawistne treści. Przeciwnie jej przekaz medialny, jak też ten realizowany w formie demonstracji itp. jest wyłącznie pozytywny. Część polskich (czy polskich?) sędziów stała się maszynkami do skazywania w imieniu tzw. poprawności politycznej. Owi sędziowie sami wykluczyli się w ten sposób z przynależności do Organu Władzy Sądowniczej, stając się "urzędnikami" nowego totalitaryzmu podobnie jak ich ojcowie duchowi w czasach stalinowskich. Z tego też powodu Prezydent RP powinien ułaskawić panią Katarzynę Sokołowską.

Narzędzia do dystrybucji petycji.

Masz własną stronę internetową, bloga, a może cały portal? Zostań rzecznikiem i propagatorem tej petycji. Mamy banery, widżety i API (interfejs), aby zintegrować je z Twoimi stronami. Do narzędzi

Przetłumacz tę petycję teraz

Nowa wersja językowa

Pomóż nam wzmocnić uczestnictwo obywateli. Chcemy, aby twoja petycja przyciągnęła uwagę i pozostała niezależna.

Wesprzyj teraz